Cztery medale AKS na olimpiadzie

Poniedziałek, 09 maja 20220
Cztery medale wywalczyli podopieczni Atletycznego Klubu Sportowego podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która w miniony weekend odbyła się w Suwałkach. Był to najważniejszy start w sezonie dla wszystkich kadetów.

Piotrkowscy zapaśnicy wystąpili w Suwałkach w silnym składzie – aż sześcioro z nich to członkowie kadr narodowych kadetek i kadetów. Prawie wszyscy znaleźli się w strefie medalowej, co potwierdziło ich przynależność do ścisłej krajowej czołówki. W rywalizacji dziewcząt tytuł wicemistrzyni Polski zdobyła Karina Dolna (kat. 65 kg), a brązowy medal Kinga Jaroniek (kat. 43 kg). Julia Dolna, trzecia piotrkowska kadrowiczka, ze względu na kontuzje nie była w pełnej dyspozycji i tym razem zakończyła rywalizację poza podium.

Kadeci AKS także wywalczyli srebro i brąz: drugi kategorii 80 kg był Patryk Robaszek, a na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Dawid (kat. 71 kg). Na wysokim, piątym miejscu turniej w Suwałkach zakończył Stanisław Fussy (kat. 80 kg), kolejny zapaśnik kadry kadetów. Tuż za podium uplasowali się także Adam Pluta (kat. 48 g) i Adrian Nurkowski (kat. 80 kg). Dzięki medalom i wysokim pozycjom punktowanym, kadeci AKS w klasyfikacji klubowej zajęli czwarte miejsce.

Nasi zawodnicy pokazali, że ich regularna obecność na obozach kadry kadetek i kadetów ma realne, mocne podstawy i nie jest przypadkowa czy tylko okazjonalna. Wszyscy wspaniale pokonują kolejne szczeble na drabinie zapaśniczego wtajemniczenia, dzięki wytrwałej, sumiennej pracy na treningach. A wszystko pod okiem wykwalifikowanych trenerów-pasjonatów przy ogromnym wsparciu rodziców i pomocy naszych sponsorów i partnerów – mówi Marcin Cejnóg, prezes Atletycznego Klubu Sportowego.

W najbliższą sobotę o medale mistrzostw Polski w stylu klasycznym rywalizować będą seniorzy. W Radomiu wystąpi m.in. reprezentant Polski Mateusz Bernatek, który będzie walczył o swój trzeci w karierze złoty krążek krajowego czempionatu.