Concordia i Szczerbiec zwycięskie, remis w Moszczenicy

Region Wtorek, 18 października 20223
W dobrych nastrojach mogą być piłkarze z powiatu piotrkowskiego, występujący w klasie okręgowej. Tym razem zwycięstwa w swoich meczach odniosły Concordia Piotrków Trybunalski oraz lider tabeli, czyli Szczerbiec Wolbórz. Podziałem punktów po bezbramkowym remisem zakończyła się z kolei konfrontacja z udziałem Włókniarza Moszczenica.

Lider tabeli po raz kolejny nie zawiódł swoich kibiców. Szczerbiec Wolbórz pokonał tym razem na wyjeździe zespół Kasztelana Żarnów. Wynik spotkania w 24 minucie otworzył Kacper Górski. Jeszcze w pierwszej połowie, tuż przed przerwą, remis gospodarzom dała bramka Patryka Sztandery. Ostatecznie jednak to wolborzanie ponownie zakończyli mecz z kompletem punktów. Zadecydował o tym gol z 70 minuty, którego autorem był Mieszko Śpiewak.

Kasztelan Żarnów - T. S. Szczerbiec Wolbórz 1:2

bramki: P. Sztandera - Górski, Śpiewak

Włókniarz w niedzielę po pięciu kolejnych domowych zwycięstwach podzielił się punktami w Moszczenicy z LZS Justynów. Początek spotkania był wyrównany. Z czasem gospodarze coraz częściej zaczęli zagrażać bramce drużyny z Justynowa, ale nie wykorzystali kilku dobrych sytuacji. Goście rozgrywali dobre zawody i wcale nie zamierzali tylko się bronić, co udowodnili m.in. minimalnie niecelnym strzałem z rzutu wolnego. Druga połowa była jeszcze lepszym widowiskiem. Włókniarz co rusz stwarzał kolejne sytuacje, ale seryjnie je marnował. Między innymi z najbliższej odległości nie dali rady trafić do bramki ani Zbigniew Kowalczyk, ani Sebastian Filipczak, a w kilku innych akcjach wybornie interweniował bramkarz LZS Damian Lewosiński. Goście także mieli swoją szansę, ale w ostatniej chwili piłkę sprzed bramki wybił jeden z obrońców Włókniarza. Mecz zakończył się wynikiem 0-0, ale licznie zgromadzeni na stadionie w Moszczenicy kibice obejrzeli bardzo dobre spotkanie i na emocje nie mogli narzekać.

Włókniarz Moszczenica - LZS Justynów 0:0

Bardzo twardy i zacięty pojedynek mogli oglądać kibice zgromadzeni na stadionie gminnym w Kleszczowie. Łącznie sędzia tego meczu pokazał aż osiem żółtych kartek, z czego aż sześć obejrzeli goście. To jednak właśnie piłkarze UKS Concordii Piotrków okazali się lepsi od drugiej drużyny Omegi Kleszczów. W spotkaniu padła tylko jedna bramka. Jej autorem był Artur Jędrzejczyk, który wynik spotkania ustalił w 49 minucie.

Omega II Kleszczów - Concordia Piotrków Trybunalski 0:1

bramka: Jędrzejczyk