Advertisement
tekst reklamowy

Co trzeba wiedzieć o stosowanym w zegarkach mechanizmie Powermatic 80?

Piątek, 15 października 2021
Powermatic 80 jest mechanizmem z automatycznym naciągiem, który w roku 2013 wyprodukowany został przez Swatch Group. Zaliczany jest do ery wydajnych mechanizmów niskokosztowych. Cechuje się wydłużoną rezerwą chodu aż do 80 godzin i brakiem wymogu ręcznej regulacji chodu. Co jeszcze warto na jego temat wiedzieć? Czy warto sięgnąć po zegarek z tym werkiem?
Co trzeba wiedzieć o stosowanym w zegarkach mechanizmie Powermatic 80?

Fenomen mechanizmu Powermatic 80

 

W celu stworzenia mechanizmu Powermatic 80 musiały zajść pewne zmiany w jego konstrukcji. Wykorzystano w tym przypadku materiały syntetyczne i jednocześnie zmniejszono częstotliwość chodu. Dodatkowo zwiększono dokładność mechanizmu automatycznego i nieco wydłużono sprężynę naciągu. Powstał w ten sposób mechanizm z automatycznym naciągiem Powermatic 80. Nie mogą się z nim równać inne mechanizmy automatyczne dostępne na rynku.

 

Obecne w ofercie sklepu Zegarki Zielona Góra czasomierze Powermatic 80 cechują się rezerwą chodu aż do 80 godzin. Tym samym nawet po kilku dniach ich niewykorzystywania, urządzenia te bardzo dokładnie wskazują aktualną godzinę. Okazuje się, że ich rezerwa chodu jest dwa razy wyższa, niż ma to miejsce w przypadku innych mechanizmów. Takie zegarki są niemal tak samo dokładne, jak modele z mechanizmem kwarcowym.

 

 

Co jeszcze warto wiedzieć na temat mechanizmów Powermatic 80?

 

Mechanizm Powermatic 80 stosowany jest w markach należących do Swatch Group np. Tissot czy Certina. Rezerwa jego chodu to aż 80 godzin, podczas gdy standardowo jest to 40 godzin. Mechanizm ten wyposażony jest w 23 kamienie łożyskujące, chociaż liczba ta zmienia się w zależności od dokładnej wersji. Pierwsze werki Powermatic 80 miały elementy wychwytu wykonane z materiału syntetycznego przypominającego krzem. Obecnie stosuje się w tym przypadku metal i jego stopy oraz sam krzem. Na tym jednak nie koniec, bo mechanizmy są cały czas doskonalone w laboratoriach.

 

Jaki zegarek Powermatic 80 wybrać dla siebie?

 

Wybór zegarków Powermatic 80 na rynku jest całkiem spory. Do wyboru są modele z paskiem lub bransoletką. Różnią się one między sobą oczywiście designem. Z pewnością każdy znajdzie produkt odpowiedni dla siebie, zarówno kobieta, jak i mężczyzna. Zegarki Powermatic 80 są efektowne wizualnie i wygodne w codziennym użytkowaniu. Niektóre modele cechują się wodoszczelnością i są niezwykle funkcjonalne. Nic dziwnego, że cieszą się wśród klientów coraz większą popularnością.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat