Advertisement

Chusteczki będą potrzebne

Czwartek, 06 października 202214861
Nasze propozycje filmowe na ten weekend to dwa polskie filmy biograficzne - "Ania" i "Johnny". To dwie wzruszające opowieści o życiu aktorki Anny Przybylskiej i księdza Jana Kaczkowskiego.
Chusteczki będą potrzebne

Ania

Biograficzny Dokument

Czas trwania: 87 min. Od lat: 13 Produkcja: Polska [2022] 

 

 

Choć kochała ją cała Polska pozostała normalną dziewczyną. Jej charakterystyczny głos i nieprzeciętna uroda stały się jej znakiem rozpoznawczym. Dokument to wzruszająca opowieść o przedwcześnie zmarłej polskiej aktorce - Annie Przybylskiej, niezapomnianej Marylce z serialu „Złotopolscy”. Twórcami filmu są Krystian Kuczkowski i Michał Bandurski, którzy przygotowali wyjątkowe dokumenty o największych polskich gwiazdach estrady – „Krzysztof Krawczyk – całe moje życie” oraz „Maryla. Tak kochałam”

 

 

 

 

Johnny

 

Biograficzny

Czas trwania: 119 min. Od lat: 13 Produkcja: Polska [2022]

Premiera: 23.09.2022 (Polska)

 

 

Duet aktorski Dawid Ogrodnik i Piotr Trojan chwyta widza i nie puszcza. Historia oparta jest na faktach i opowiada o miłości do bliźniego i drugiej szansie.  Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

 

 

 

 

 

Tym razem radzimy zabrać do kina chusteczki. Całość poniżej repertuaru na plakacie:

 

 


Zainteresował temat?

0

3


Advertisement
Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

henryk ~henryk (Gość)07.10.2022 13:07

Łzawe historyjki dla "gospodyń domowych"?

20


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat