Advertisement

Choberki na XII Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Folklorystycznych

ePiotrkowRegion Czwartek, 20 czerwca 201927480
Grupa Folklorystyczna Choberki wzięła udział w XII Ogólnopolskim Festiwalu „Z przytupem”, który 14 – 16 czerwca odbywał się w Zakrzewie w województwie wielkopolskim. W imprezie udział brały zespoły, które prezentowały kulturę swoich regionów oraz tańce narodowe i etiudy folkowe.
Choberki na XII Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Folklorystycznych

Zespół Choberki, reprezentując gminę Grabica, przedstawiał program tańców regionu piotrkowskiego i opoczyńskiego oraz tańce górali śląskich. Szczególne zainteresowanie widowni i zespołów wzbudziły tańce piotrkowskie i stroje, w jakich występowały Choberki.

 

Dla Choberków, które po raz pierwszy uczestniczyły w takiej imprezie, było to niezwykłe doświadczenie. Dzieci nie tylko wystąpiły ze swoim wyćwiczonym programem, musiały również zmierzyć się z innymi zadaniami tj. oprawą mszy świętej festiwalowej, udziałem w korowodzie wraz z improwizowaną prezentacją na ulicy Zakrzewa. Ilona Osińska, opiekun artystyczny zespołu Choberki z ogromną przyjemnością przyjmowała gratulacje i pochwały zarówno od organizatorów, jak i widzów i innych zespołów festiwalowych. Ponad 2-letnia praca na próbach przyniosła efekty i z całą pewnością jest powodem do dumy. - Cieszymy się, że zespół tak znakomicie pełni rolę ambasadora naszej kultury regionalnej i promuje gminę Grabica na krajowych scenach – mówi wójt gminy Grabica Krzysztof Kuliński.

 

 

 

(materiały: UG Grabica)


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat