Cenne zwycięstwo piłkarek Piotrcovii

MKS PiotrcoviaKraj Niedziela, 04 grudnia 20225
Piłkarki ręczne Piotrcovii odniosły bardzo cenne zwycięstwo. W sobotę pokonały w Koszalinie Młyny Stoisław.

Do czterdziestej minuty spotkania 8. Serii PGNiG Superligi szczypiornistek pomiędzy Młynami Stoisław Koszalin i Piotrcovią zanosiło się na emocje w końcówce i możliwe rozstrzygnięcie pojedynku z rzutach karnych. Przy stanie 23:23 w 40. minucie nasza drużyna wrzuciła jednak szósty bieg, odskoczyła na 3-4 bramki i tę przewagę dowiozła do końcowej syreny. To szósta wygrana Piotrcovii w obecnych rozgrywkach.
Gospodynie otworzyły wynik spotkania za sprawą Kristiny Kubisovej, ale po chwili było 1:1. Do remisu doprowadziła Lucyna Sobecka. Częściej w pierwszej połowie na prowadzeniu była Piotrcovia, ale za każdym razem miejscowe niwelowały straty. Obie drużyny przed przerwą rozdzieliło trafienie Żanety Senderkiewicz dzięki któremu Piotrcovia wygrywała po trzydziestu minutach 18:17.

Dziesięć minut po wznowieniu ponownie był remis 23:23, ale wtedy Piotrcovia zaczęła budować sobie przewagę, której już nie oddała. Na kwadrans przed końcem, po dwóch skutecznych rzutach Sobeckiej, nasz zespół prowadził 28:24. Nie do zatrzymania była także Magdalena Drażyk, która ostatecznie zapisała w protokole przy swoim nazwisku aż dziewięć bramek. Młyny Stoisław Koszalin nie były w stanie już podjąć walki i przegrały 30:36.

Młyny Stoisław Koszalin - Piotrcovia 30:36 (17:18)
Piotrcovia: Opelt, Suliga - Drażyk 9/2, Radushko 6/1, Senderkiewicz 3/1, Oreszczuk 1, Polaskova, Grobelna 4, Sobecka 5, Szczepanek, Trbović 1, Świerczek 7, Jureńczyk, Schneider.
Rzuty karne: 4/4
Kary: 8 min (Świerczek x2, Trbović, Polaskova)

10 grudnia o 17:00 nasz zespół podejmie MKS FunFloor Perłę Lublin. Kibiców już teraz zapraszamy do Hali Relax.