Advertisement

Archiwiści zapraszają na swoje święto

ePiotrkow Środa, 08 czerwca 202212475
"Z historią przez wieki" - to hasło tegorocznej edycji Międzynarodowego Dnia Archiwów. Piotrkowscy archiwiści zapraszają do wspólnego świętowania. Tym razem będą mówić m.in. o... pieniądzach!
fot.: Ł. Michalczyk / archiwum ePiotrkow.pl fot.: Ł. Michalczyk / archiwum ePiotrkow.pl

Archiwum w Piotrkowie otworzy swoje podwoje już w czwartek (09.06.2022). Warto tego dnia wybrać się do gmachu przy ul. Jerozolimskiej 29.

 

Na naszych Gości czekają dwie duże wystawy archiwalne (oraz jedna mniejsza) i kilka innych okolicznościowych atrakcji, a także warsztaty numizmatyczne i zwiedzanie z przewodnikiem siedziby archiwum - mówi dr Tomasz Matuszak, dyrektor Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim.

W czasie wydarzenia będzie można spojrzeć na pieniądze z historycznego punktu widzenia. Posłużą temu warsztaty numizmatyczne, w ramach których zaprezentowane zostaną polskie monety królewskie. Ich uczestnicy dowiedzą się też jak taką monetę... czytać.

 

Program dnia:

10:00 - warsztaty numizmatyczne

11:00 - zwiedzanie archiwum

12:00 - warsztaty numizmatyczne

13:00 - zwiedzanie archiwum

14:00 - kino archiwalne

15:00 - warsztaty numizmatyczne

16:00 - zwiedzanie archiwum

17:00 - warsztaty numizmatyczne

 

 


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

? ~? (Gość)09.06.2022 10:14

Wszystko pięknie, tylko takie święta powinno się robić w soboty, kiedy większość mieszkańców nie pracuje. Kto ma przyjść w czwartek od 10?

21


tamten ~tamten (Gość)08.06.2022 17:55

A różaniec będzie?

05


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat