Advertisement
artykuł sponsorowany

Aranżacja biura w duchu wellbeing. Postaw na meble biurowe, które zapewnią swobodną i komfortową pracę.

Wtorek, 14 lutego 2023
Wśród wysoko wykwalifikowanych specjalistów wzrasta świadomość środowiska pracy oraz rosną oczekiwania względem standardu biura. Firmy poszukujące powierzchni biurowych mają świadomość, że wellbeing to biznesowa konieczność, wiedzą to też deweloperzy, dlatego obecnie projektowane biurowce prześcigają się w udogodnieniach i standardzie wykończenia powierzchni. Firmy walcząc o najlepszych pracowników stawiają na oryginalne biura pełne innowacyjnych rozwiązań i udogodnień. Przyjrzyjmy się jakiego typu rozwiązania z zakresu wyposażenia biura mają korzystny wpływ na zdrowie, samopoczucie i produktywność ludzi.
Aranżacja biura w duchu wellbeing. Postaw na meble biurowe, które zapewnią swobodną i komfortową pracę.

Dobrostan pracowników na pierwszym miejscu.

 

Nowoczesna przestrzeń biurowa stawia w centrum zdrowie i samopoczucie ludzi. Biura wspierają rozwój procesów biznesowych, dbając o ludzkie doświadczenie, komfort i bezpieczeństwo. Jak przekłada się to na przestrzeń biura?

 

W aranżacji coraz częściej dominuje model biura strefowego, który polega na zaprojektowaniu stref dedykowanych do różnych aktywności. W zależności od wykonywanych działań i indywidualnych preferencji pracownik wybiera miejsce, w którym aktualnie chce pracować. Biura w duchu wellbeing stają się udomowione, dzięki powstaniu stref relaksu, stref ciszy, miejsc nieformalnych spotkań, a także poprzez zastosowanie stonowanych kolorów, nawiązujących do natury i miękkich materiałów kanap oraz foteli. Do biur wprowadza się bogatą roślinność, która tworzy przyjazny, domowy klimat, a także oczyszcza powietrze. Zielone strefy to obecnie must have biura, które podąża za trendami.

 

 

Jakie meble zadbają o zdrową i efektywną pracę?

 

Biuro strefowe to struktura mieszana, w której znajdziemy zarówno klasyczne pokoje przeznaczone do pracy indywidualnej jak i biura typu open space do pracy zespołowej. W strefie pracowniczej dominują ergonomiczne meble biurowe, jak, wygodne, pojedyncze biurka lub wielostanowiskowe biurka typu bench z panelami biurkowymi, które odgradzają sąsiadujące stanowiska. Korzystnym dla zdrowia trendem jest zastosowanie biurek z regulacją wysokości blatu, które pozwalają na zmianę pozycji z siedzącej na stojącą w trakcie pracy. Biurka z regulacją występują zarówno w wersji pojedynczej, jak i workbench. Ważną rolę w biurach odgrywają również stoły projektowe, ich znaczna powierzchnia pozwala na kreatywną pracę kilkuosobowych zespołów. O wysoki komfort pracy zadbają także ergonomiczne fotele biurowe z możliwością szerokiego dopasowania do wzrostu i sylwetki pracownika.

 

W biurze strefowym, w którym ważny jest wellbeing, tradycyjna przestrzeń biurowa łączy się z wieloma innymi miejscami przeznaczonymi do pracy, spotkań lub odpoczynku. Przestrzeń biura staje się zróżnicowana i bogata w różnorodne meble, pozwalające wykonywać zadania nie tylko przy biurku. Przykładowo boksy akustyczne umieszczone w biurze open space pozwolą na komfortową pracę w ciszy lub poufne spotkanie. Przy zastosowaniu siedzisk akustycznych lub modułowych siedzisk i ścianek akustycznych, powstanie nieformalna strefa szybkich spotkań, zaś w odosobnionym miejscu wygodne fotele, sofy i pufy pozwolą stworzyć komfortowy kącik relaksu. Obecnie strefy chillout są postrzegane jako naturalny element biura, ponieważ regeneracja i możliwość swobodnych rozmów wpływają na dobre samopoczucie pracowników, a to przekłada się na produktywność. Specjaliści np. z firmy Sigma, zajmą się aranżacją i kompleksowym wyposażeniem biura w duchu wellbeing. – Wierzymy, że funkcjonalne i zdrowe miejsce pracy jest kluczowym narzędziem do osiągania celów biznesowych. Tworzymy biura z myślą o potrzebach użytkowników, dbając o ich komfort oraz stawiając na design i charakter nowej przestrzeni pracy – czytamy na stronie https://sigma.pl

 

 

Wellbeing przynosi obopólne korzyści dla pracownika, jak i pracodawcy. Dlatego warto zadbać o funkcjonalną aranżację, zapewniającą różnorodność w wyborze miejsca wykonywania pracy. Oprócz ergonomicznych biurek warto również zakupić bardziej zróżnicowane meble biurowe wspierające swobodną i komfortową pracę.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat