Advertisement

Agrounia jednak zablokuje DK12. Sąd uchylił decyzję wójta Moszczenicy

ePiotrkow Sobota, 21 sierpnia 2021817280
Zapowiadany na nadchodzący tydzień dwudniowy protest rolników z Agrounii jednak się odbędzie – poinformował nas organizator manifestacji Michał Kołodziejczak. Sąd Okręgowy w Piotrkowie uchylił wcześniejszą decyzję wójta Moszczenicy, która zakazywała organizacji we wtorek oraz środę (24-25 sierpnia) zgromadzenia publicznego w Srocku.
fot. K. Czapczyk fot. K. Czapczyk

 

- Sąd wydał pozytywny dla nas wyrok i uchylił odmowną decyzję. Wójt chciał złamać zasady demokracji i wprowadzać swoje własne zasady, a na to nigdy nie będzie naszej zgody i będziemy na tego typu zapędy zawsze bardzo szybko reagować. Wójt swoją decyzją chciał zabić w ludziach obywatelskie odruchy, czyli to co nasi ojcowie i dziadkowie wywalczyli w latach 80-tych – mówi Michał Kołodziejczak, lider Agrounii.


Przypomnijmy, że wójt Moszczenicy wydając decyzję odmowną podkreślał, że nie jest przeciwnikiem organizacji protestów, ale sprzeciwia się takiej formie manifestacji.


- W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa i normalnego funkcjonowania w życiu codziennym naszych mieszkańców oraz ochrony wartości i mienia komunalnego (niszczenie dróg gminnych poprzez wymuszone objazdy) podjąłem z bólem serca negatywną decyzję zakazującą zgromadzenia publicznego – pisał w przesłanym do nas oświadczeniu.


Zgodnie z decyzją Sądu Okręgowego protest i blokada drogi krajowej nr 12 w miejscowości Srock jednak się odbędą. Według zapowiedzi organizatorów manifestacja rozpocznie się on we wtorek (24 sierpnia) o 8:00 i potrwa 48 godzin.


Przyczyną kolejnego rolniczego protestu jest niezadowolenie hodowców trzody chlewnej z dotychczasowych działań rządu związanych ze zwalczaniem skutków rozprzestrzeniania się  w kraju afrykańskiego pomoru świń (ASF).

 


Zainteresował temat?

2

7


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (80)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_janusz ~go?ć_janusz (Gość)21.08.2021 16:15

Ale pezerni n władze są te agrounie

65


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat