Advertisement

AKS najlepszy w międzynarodowych Mistrzostwach Polski

AKS Piotrków Wtorek, 11 października 202217762
Zawodnicy Atletycznego Klubu Sportowego wygrali klasyfikację drużynową Międzynarodowych Mistrzostw Polski kadetów. Na podium zawodów w Raciborzu stanęło aż sześciu młodych piotrkowskich zapaśników.
fot.: AKS Piotrków Trybunalski fot.: AKS Piotrków Trybunalski

Złote krążki wywalczyli Adam Pluta w kategorii 51 kg, Mateusz Dawid w kategorii 65 kg i Stanisław Fussy w wadze 80 kg. W strefie medalowej tej ostatniej kategorii znalazło się także dwóch kolejnych przedstawicieli AKS: brąz wywalczył Adrian Nurkowski, a tuż za podium uplasował się Igor Jarek. Kolejne medale to zasługa Dawida Sztajkowskiego (brąz w kat. 55 kg) i Patryka Robaszka (srebro w kat. 92 kg). Tak pokaźny dorobek sprawił, że Atletyczny Klub Sportowy okazał się najlepszy w klasyfikacji drużynowej Międzynarodowych Mistrzostw Polski kadetów.

Jesteśmy bardzo dumni z tego, że nasza młodzież tak wspaniale rozpoczęła nowy sezon, i to w każdej kategorii wiekowej: od młodzika, przez kadeta, aż do młodzieżowca. To potwierdza, że piotrkowskie zapasy to nadal ścisła krajowa czołówka. Wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją sportową przygodę w jednym z najlepszych klubów w Polsce serdecznie zapraszamy na nasze treningi – mówi Marcin Cejnóg, prezes Atletycznego Klubu Sportowego.

Z bardzo dobrej strony pokazały się także piotrkowskie zapaśniczki, które rywalizowały w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek regionu C. W strefie medalowej znalazły się cztery zawodniczki AKS. Srebrny medal w kategorii 42 kg zdobyła Maja Kacperska, a brąz w wadze 50 kg wywalczyła Maria Pisarek. Tuż za podium uplasowała się Amelia Krakowiak (kat. 42 kg) i Zuzanna Sęderecka (kat. 58 kg).

 

fot.: AKS Piotrków Trybunalski


Zainteresował temat?

3

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)16.10.2022 19:02

A Rudy nic nie zdobył ?

00


go?ć_ola ~go?ć_ola (Gość)11.10.2022 12:50

Gratulacje dla zawodniczek i zawodników oraz trenerów. Oby tak dalej.

00


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat