Advertisement

6 Love Polish Jazz Festival

Tomaszów Niedziela, 18 września 202215800
W Tomaszowie Mazowieckim zakończyła się 6 edycja Love Love Polish Jazz Festival. Zanim na scenie Areny Lodowej wystąpiły gwiazdy polskiego i światowego jazzu, odbyły się warsztaty prowadzone przez wybitnych artystów. Przez kilka dni ponad 30 osób rozwijało swoje talenty muzyczne.

Ładuję galerię...

W niedzielę wraz ze swoimi wykładowcami zaprezentowała się podczas koncertu TM Brass Orchestra w projekcie „Polskie i światowe standardy jazzowe”.
Festiwalowi towarzyszyła wystawa zdjęć Jarosława Wierzbickiego pt. „Tomasz Stańko & Wojciech Karolak. W hołdzie”. Znany fotograf po raz kolejny zdecydował się przekazać jedną ze swoich fotografii na licytację, na rzecz chorej Pauliny. Ostatecznie zdjęcie Ewy Bem z autografem wylicytowano za 15 tys. zł.
W sobotę koncertową część festiwalu rozpoczęli Dorota i Henryk Miśkiewiczowie wraz z zespołem. Zaprezentowali publiczności przede wszystkim materiał z płyty "Nasz miłość".


Drugą gwiazdą sobotniego koncertu był Richard Bona ze swoim międzynarodowym zespołem. Pochodzący z Kamerunu muzyk to jedna z gwiazd światowego jazzu. Karierę rozpoczynał jako basista w grupie Pata Methenego. Potem współpracował z innymi wybitnymi artystami (Joe Zawinul, Herbie Hancock, Chick Corea, Bobby McFerrin...). Jego koncert to nie tylko jazz, ale praktycznie muzyka całego świata. Bona to wybitny multiinstrumentalista, ale także artysta doskonale nawiązujący kontakt z publicznością. W przerwach pomiędzy utworami rozbawiał tomaszowian anegdotami ze swoich poprzednich pobytów w Polsce. Na finał poderwał publiczność do tańca, co na koncertach jazzowych nieczęsto się zdarza.


Niedziela to drugi dzień festiwalu. O 18 wystąpiła TM Brass Orchestra, a o 20 Ewa Bem z kwartetem Andrzeja Jagodzińskiego.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat