Advertisement

240 tysięcy papierosów bez znaków akcyzy

PolicjaTomaszów Niedziela, 29 sierpnia 202130148
Tomaszowscy policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Łódzkiego Urzędu Celno - Skarbowego zabezpieczyli 240 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Papierosy przewożone były przez 48-letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.
240 tysięcy papierosów bez znaków akcyzy

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą tomaszowskiej komendy, w wyniku przeprowadzonych działań ustalili, że na teren powiatu tomaszowskiego ma zostać przewieziona znaczna ilość wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W związku z tą informacją podjęli obserwację 48-letniego mężczyzny, który miał przewozić nielegalne papierosy. Do jego zatrzymania doszło 26 sierpnia 2021 roku na terenie Rawy Mazowieckiej. W dostawczym peugeocie, którym 48-latek podróżował funkcjonariusze znaleźli sześćdziesiąt kartonowych pudełek a w nich 240 tysięcy sztuk papierosów. Towar trafił do policyjnego magazynu, a 48-latek został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzuty przewożenia wyrobów akcyzowych bez ich uprzedniego opodatkowania.

 

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Taka ilość kontrabandy mogła po wprowadzeniu do obrotu spowodować straty Skarbu Państwa na łączną kwotę przekraczającą 220 tysięcy złotych. Policjanci wyjaśniają teraz skąd pochodziło zabezpieczone mienie.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość123 ~gość123 (Gość)30.08.2021 13:35

Nie palę więc pytam . To ile teraz kosztują papierosy 220tyś zł / 240tyś szt.= 0,92 zł szt. ? akcyza ?

00


łoświecony łosioł ~łoświecony łosioł (Gość)29.08.2021 17:10

Jeśli ktoś sprzedaje "lewe" papierosy, to "okrada" państwo.
Kiedy państwo zaciąga kredyty obciążające przyszłe pokolenia, i OKRADA przez to ludzi, którzy się jeszcze nawet nie narodzili i nie mogą nawet zaprotestować, to wtedy jest spoko. Za "lewe" papierosy można dostać trzy lata, za zadłużenie przyszłych pokoleń nie grozi nic. Policji takie "prawo" nie przeszkadza, wszak oni tylko wykonują swoje obowiązki. Haracz ściągnięty w formie akcyzy decyduje, czy dana partia towaru jest legalna, czy nie. Tak jak kod QR ma decydować, kto wejdzie do knajpy i sklepu, a kto nie.

40


BD ~BD (Gość)29.08.2021 21:27

To ten szewc z balcerka?

00


go?ć_roman ~go?ć_roman (Gość)29.08.2021 14:14

Dlaczego podajecie w sztukach papierosy? Żeby podnieść rangę przestępstwa a tym samym sukces służb? Akcyzę klei się nie na sztuce tylko na paczce.
A to ze te papierosy nie trafiły do potencjalnych odbiorców to niestety nic pozytywnego. Pomijam aspekt czy to zdrowe smaczne czy wskazane czy nie.... ale problem polega na tym ze najgorszym wrogiem dla systemu staje się człowiek który chce coś kupić czy dostarczyć taniej. Taniej czyli z pominięciem aparatu podatkowego i to jest prawdziwe zagrożenie dla tej bandy złodziei (nie mam na myśli dostarczycieli tańszych papierosów)

20


Wiesława ~Wiesława (Gość)29.08.2021 12:08

z akcyzom czy nie palom sie tak samo wienc o co hodzi?

00


Moniś ~Moniś (Gość)29.08.2021 12:07

A te znaki akcyzy sprawiają że papieros ma lepszy smak?

10


Yyyyy ~Yyyyy (Gość)29.08.2021 11:53

Policjanty bendum palić.

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat