200 razy się nie udało. Czy będzie kolejna próba?

Strefa FM Środa, 02 czerwca 20211052033
Słynny rekordzista piotrkowskiego oddziału WORD w Łodzi ma już na swoim koncie 200 niezdanych egzaminów na prawo jazdy. Problemu nie stanowi egzamin praktyczny, który przez większość uważany jest za trudniejszy, a właśnie egzamin teoretyczny. Dziś kolejna próba zakończyła się niepowodzeniem.
fot. pakwi

Jeden z mieszkańców województwa łódzkiego próbuje ponownie zdobyć prawo jazdy kategorii B w piotrkowskim oddziale terenowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi. Mężczyzna stara się odzyskać uprawnienia do kierowania, które utracił 17 lat temu. Jak udało nam się ustalić, osoba ta po prostu przegapiła termin wymiany papierowego dokumentu na plastikowy… Ostatni egzamin, który odbył się 2 czerwca, również zakończył się niepowodzeniem. Była to już 200 próba słynnego rekordzisty. Sumując wszystkie dotychczasowe podejścia, mężczyzna na egzaminy teoretyczne przeznaczył już 6 tysięcy złotych.

- Dla mnie to absolutnie skrajny przypadek - kwituje Maciej Wisławski, legendarny pilot rajdowy i motoryzacyjny ekspert. - Nie jestem psychologiem ani lekarzem, mam za to doświadczenie jeśli chodzi o ruch drogowy i wydaje mi się, że zdrowy rozsądek nakazywałby przekonać tę osobę, aby zrezygnowała z dalszych prób. Prawo jest po stronie kandydata i może podchodzić do egzaminu do skutku. Wydane na egzaminy pieniądze równie dobrze można przeznaczyć na taksówki czy komunikację miejską. Jeżeli ktoś nie jest w stanie ogarnąć przepisów ruchu drogowego, to naprawdę niech da sobie spokój - mówi Maciej Wisławski.

Dlaczego mieszkaniec województwa łódzkiego ma problem z zaliczeniem egzaminu teoretycznego? Jak powiedział w rozmowie z nami psycholog transportu Andrzej Markowski, mogą być dwie przyczyny. - Albo niesprawności organiczne i zaburzenia czynności poznawczej, które uniemożliwiają zapamiętywanie, albo przyczyny psychologiczne związane ze skupieniem uwagi i odtworzeniem zdobytych informacji. Do tego mogą być jeszcze kwestie związane ze stresem lub niedoskonałości intelektualne - wyjaśnia Andrzej Markowski.

 

Wszystko wskazuje na to, że słynny rekordzista piotrkowskiego oddziału WORD nie zraża się niepowodzeniami i już zapisał się na kolejny egzamin. Trzymamy kciuki!


Zainteresował temat?

3

3


Komentarze (33)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dziadek ~Dziadek (Gość)02.06.2021 15:25

Ja bym proponował przeegzaminować wszystkich po 50 + jestem pewny ,że 80 proc oblewa egzamin

711


Hmmm ~Hmmm (Gość)04.06.2021 13:52

Teraz prawko jest modne i chcą mieć je wszyscy. Niestety, tak jak nie każdy nadaje się na chirurga czy prawnika, tak nie każdy nadaje się na kierowcę. Na drodze nie ma czasu na zastanawianie się. Trzeba przepisy znać z automatu. O ile w mniejszych miastach tj. Piotrków, Radomsko czy Tomaszów, nie ma ogromnego ruchu, więc można czuć się swobodniej. W dużych miastach nie jest tak kolorowo. Przejedźcie się po Warszawie czy Krakowie w dzień powszedni. Wystarczy chwila nieuwagi lub jeden mały błąd i albo tamujesz ruch, albo stwarzasz niebezpieczną sytuację. Według mnie w nauce jazdy powinno znaleźć się kilka godzin jazdy po dużym mieście (Łódź, Warszawa, Kraków itd) oraz kilka godzin dynamicznej jazdy w trudnych warunkach na jakimś pustym dużym placu. Tak żeby kursanci poznali czym jest poślizg na śliskiej nawierzchni (woda,śnieg, tłuste plamy), droga hamowania w trudnych warunkach itd. Nauki jazdy obecnie uczą przepisów i obsługi auta na drodze. Prawdziwa jazda to kilka lat doświadczeń za kółkiem i tysiące przejechanych kilometrów w różnych warunkach.

20


ROWERZYSTKA ~ROWERZYSTKA (Gość)04.06.2021 11:45

Ja bym radzila wszystkie osoby posiadajace co najmniej 20 lat prawo jazdy przetestowac z zakresu wiedzy teoretycznej, szczegolnie kobiety. Bo przeprowadzajac rower przez sciezke juz dwa razy mialam szanse byc potracona przez kobiete gdybym sie nie cofnela na pasach. Ludzie mysla ze jak maja zielone to na pewno moga jechac zamiast przepuscic na pasach skrecajac w prawo.

20


Kazik ~Kazik (Gość)02.06.2021 22:27

to dowodzi tylko ,że nowe zasady i ten cały WORD nadaje się do likwidacji zrobili sobie stały dochód z kursantów i doją ole się da. Teoria a praktyka to dwie różne sprawy i nie idą w parze a egzamin być powinien tylko praktyczny.
Teoria powinna być na starych zasadach czyli na arkuszach z gotowymi pytaniami można spokojnie przejrzeć zastanowić się chwilę a z tymi komputerami jest nie halo gdyż nie możesz cofnąć do pytania a jak nie zaznaczysz odpowiedzi to dalej nie przejdziesz i to jest chore bo większość ludzi ma problem z komputerem a nie z odpowiedziami. ja jak robiłem prawko na ciężarówki to zdało sie egzamin i do pracy za kierownicą a teraz trzeba mieć ze 20 tysięcy y zrobić wszystkie uprawnienia i po co to potrzebne tak się okrada ludzi

84


mag ~mag (Gość)04.06.2021 07:59

Jeśli ten gość zdawał już 200 razy egzamin teoretyczny i go nie zdał, to być może przyczyna wcale nie leży po stronie braku możliwości poznawczej czy innego defektu umysłowego. Możliwe jest też zacietrzewienie tego gościa. Zamiast przysiąść i porządnie się wyuczyć to on jak ślepiec, płaci za następny egzamin i w między czasie nie uczy się tych przepisów. Ja jak zdawałam na prawo jazdy miałam nauczyciela, który w jasny i logiczny sposób przekazywał wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego. Później ćwiczenia z testów i egzamin zdany. Teraz pytania są wydumane. Może dla tego gościa należałoby przygotować symulator samochodowy i wówczas można byłoby ocenić czy on zna przepisy czy nie. Być może gościu nie lubi komputerów:):)

20


gfhujtyjk ~gfhujtyjk (Gość)02.06.2021 14:52

za wytrwałość powinien mieć już zaliczone. pewnie jest już wyuczony lepiej niż inni, tylko ma pecha i w pytania nie trafia ;-)

54


df ~df (Gość)03.06.2021 20:16

Idzie na rekord guinessa .

40


grgrh ~grgrh (Gość)02.06.2021 19:27

Powinien być przepis, który by ukrócił takie absurdy. Ja osobiście nie chciałbym być operowany przez lekarza, który zadawał egzamin 200 razy

72


Giuseppe ~Giuseppe (Gość)03.06.2021 08:21

Taki gość na egzaminie nie musi legitymować się dowodem osobistym, wszyscy w WORD wiedzą kto to taki.

31


Keramzyt ~Keramzyt (Gość)02.06.2021 21:11

Spokojnie. W końcu się uda.

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat