Święto myśliwych i łowczych w Spale (zdjęcia)

ePiotrkowŁódzkie Sobota, 16 października 202126663
Już po raz 22. w Spale odbędzie się Hubertus, czyli święto myśliwych, leśników, jeźdźców i łowczych. Odbywa się rokrocznie na zakończenie sezonu polowań. Zazwyczaj termin jest zbliżony do 3 listopada, kiedy to przypada dzień św. Huberta, patrona myśliwych.

Ładuję galerię...

W tym roku w sobotę (16.10) odbędzie się 22 Hubertus Spalski, a dzień później 17. Ogólnopolski Spalski Hubertus Jeździecki. Tego dnia odbędzie się prezentacja jeźdźców, koni, sprzętu jeździeckiego, a zwieńczeniem pokazów będzie tradycyjna pogoń za lisem. Od lat ogranicza się ona do symbolicznej gonitwy za jednym z jeźdźców, który do stroju ma przyczepiony lisi ogon. Zadaniem pozostałych jest odebranie rudej kity. Kto tego dokona zostaje zwycięzcą i w kolejnym roku sam staje się lisem, któremu pozostali uczestnicy gonitwy starają się odebrać ogon.

 

W załączonej galerii prezentujemy pogoń za lisem w ostatniej przed lockdownem edycji Hubertusa Spalskiego, która odbyła się w październiku 2019 roku.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

!!! ~!!! (Gość)16.10.2021 12:24

Zabijać zwierzęta dla przyjemności - to trzeba mieć specyficzny stan umysłu. Mam nadzieję, że w końcu skończy się rozpasanie myśliwych.

74


W ~W (Gość)16.10.2021 11:29

To faktycznie w okokicach 3 listopada

30


G ~G (Gość)16.10.2021 10:26

Niech przetrzepią do zera tą zwierzyne wpachającą sie pod koła i bedzie git.

25


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat