Advertisement

Wolontariusze z różnych stron świata remontują mieszkania najbardziej potrzebujących piotrkowian

ePiotrkow Czwartek, 14 czerwca 20187
Całkowicie bezinteresownie odnawiają i remontują lokale zamieszkiwane i użytkowane przez osoby najbardziej potrzebujące. Trwa Międzynarodowy Festiwal Wolontariatu "Kontakt Piotrków". To przedsięwzięcie organizowane w Piotrkowie Trybunalskim po raz drugi. Jego organizatorem jest chrześcijańska fundacja Proem.

Ładuję galerię...

W tym roku w mieście odnowionych zostanie sześć lokali. O szczegółach opowiedział nam koordynator działań Robert Pietraszewski: - Odnawiamy cztery mieszkania, Pogotowie Opiekuńcze oraz Dom Dziecka. Ten projekt istnieje już od kilku lat. Pierwszy raz w Piotrkowie pojawiliśmy się rok temu. "Kontakt" ma być między ludźmi, to pomaganie ludziom. Nawiązują się relacje między wolontariuszami, a ludźmi, którym pomagamy. Wolontariusze, którzy przyjeżdżają do Polski, żeby nam pomagać, wywodzą się między innymi z chrześcijańskich kościołów amerykańskich. To, co robimy jest naszym sposobem okazania miłości do ludzi i do Boga. To, co robimy zależy od projektu. W jednym mieszkaniu wymieniamy wannę, w innym kładziemy płytki w łazience. Nasza ekipa oprócz Polaków składa się również z osób z USA i Białorusi. Równolegle bliźniacze akcje trwają w Tomaszowie Mazowieckim i Zakościelu.

 

Uczestnicy Festiwalu Wolontariatu dokonali wyboru lokali dzięki współpracy z piotrkowskim Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie. W Piotrkowie w organizacji przedsięwzięcia pomaga Małgorzata Obst, która opowiedziała nam, co jest ideą akcji: - Ci ludzie promują bezinteresowną pomoc na rzecz drugiego człowieka. Osoby, które są nią objęte wyrażają niezwykłą wdzięczność wolontariuszom. Pierwszy raz z działalnością fundacji zetknęliśmy się w ubiegłym roku. Dla nas jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu możemy pomóc rodzinom w znacznie większym zakresie niż miałoby to miejsce w przypadku braku wsparcia ze strony fundacji.

 

Finał Festiwal Wolontariatu "Kontakt Piotrków 2018" w czwartek, 14 czerwca o 15.30 w piotrkowskim Domu Dziecka przy ul. Wysokiej 22/24.


Zainteresował temat?

7

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Narawdę jest aż tak źle? ~Narawdę jest aż tak źle? (Gość)16.06.2018 11:44

... że muszą do tego miasta przyjeżdżać wolontariusze z Białorusi? Przykre!

30


Aeroklub ziemi piotrkowskiej ~Aeroklub ziemi piotrkowskiej (Gość)15.06.2018 18:09

Umalowanie komuś płotu to nie jest sprawa życia i śmierci

11


gość ~gość (Gość)14.06.2018 12:13

Aż dziwne, ze Prezydent z ekipa jeszcze tego tez nie zakazali

33


gość ~gość (Gość)14.06.2018 11:59

Tez chcialbym pomóc. Mam dużo doswiadczenie w branży budowlanej. Gdzie można się zglosić?

60


super!!! ~super!!! (Gość)14.06.2018 11:32

Serce rośnie :)

60


97-300 97-300ranga14.06.2018 11:16

Brawo Wy !

100


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat