Advertisement

Znalazła portfel i nie oddała zguby. To przestępstwo!

Policja KMP PiotrkówOpoczno Wtorek, 15 września 2020838420
Znajdujesz portfel na ulicy, chowasz go do kieszeni, idziesz dalej, myśląc sobie „znalezione nie kradzione”. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że takie zachowanie to… przestępstwo. Nie zdawała sobie z tego sprawy pewna mieszkanka Opoczna. Kobiecie, podejrzanej o przywłaszczenie portfela wraz z dokumentami i pieniędzmi, przedstawiono już zarzuty.
fot. pixabay fot. pixabay

11 września opoczyńska policja została powiadomiona o przywłaszczeniu przez kobietę zgubionego w jednym z marketów w Opocznie portfela z dokumentami i gotówką (1300 zł). - Dzięki analizie zebranych informacji i na podstawie zabezpieczonych nagrań z kamer monitoringu policjanci wytypowali i zatrzymali osobę podejrzewaną o popełnienie przestępstwa - 59 letnią mieszkankę Opoczna – informuje asp. szt. Barbara Stępień. - Kobieta przyznała się do przywłaszczenia portfela. Pieniądze zostały oddane właścicielowi. Jak ustalili mundurowi dokumenty kobieta wrzuciła do skrzynki na listy na terenie miasta, a portfel wyrzuciła na jednej z ulic. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.


Policja apeluje i przypomina!

Znalazłeś telefon, portfel lub inne zagubione przez kogoś rzeczy? Nie oddałeś ich właścicielowi! Uważaj! To przestępstwo lub wykroczenie! Ta sama reguła dotyczy znalezienia pieniędzy czy innych środków płatniczych. Płacenie zbliżeniowo znalezioną kartą bankomatową traktowane jest jako przestępstwo kradzieży z włamaniem, za które grozi kara nawet do 10 lat więzienia. - Znamy wszyscy powiedzenie „Znalezione nie kradzione”. To mylne przeświadczenie przekazywane jest z pokolenia na pokolenie. Już małe dzieci uważają, że jeżeli coś znajdą, to należy do nich. Nic bardziej mylnego! Znalazłeś cudzą rzecz ruchomą – musisz ją oddać – podkreśla rzecznik opoczyńskiej komendy policji.


Zainteresował temat?

3

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ojciec ~Ojciec (Gość)15.09.2020 13:10

Zawsze dzieciom powtarzam - kraść nie wolno. Jak będzie coś wam potrzebne, to tatuś przyniesie wam z pracy.

125


gość ~gość (Gość)15.09.2020 21:16

Żenada ja znalazłam portfel a w nim przynajmniej 5 kart do bankomatu 10 patentów na sterownika ratownika na skuter wodny prawo jazdy na B C D Dowód osobisty i jakieś euro i wiecie jakie otrzymałam podziękowanie od żony pana który portfel zgubił 20 zł a podobno miał w nim 2.000 zł dali mi do zrozumienia że jestem złodziejka i dali 20 zł ????z laską więcej niż rzekomo miał w portfelu 2.000 kosztowalo by wyrobienie tych wszystkich dokumentów a ja straciłam swój czas by odnaleźć roztargnionego pana od portfela i paliwo by dokumenty odwieść 60 km od mojego miejsca zamieszkania i utwierdzam się w przekonaniu że nie warto być uczciwym

112


gość ~gość (Gość)15.09.2020 21:16

Czyli znajdę grosik na ulicy to lepiej go nie podnosić..? Czy właściciela szukać.,? Ja coś to przecież znaleźne się należy...????

44


Lucy ~Lucy (Gość)15.09.2020 19:55

Gdyby tych pieniędzy nie przywłaszczyła, tylko szybko przelała na konto ojca dyrektora, w ogóle nie byłoby sprawy. Po prostu kobiecina nie wiedziała jak uczciwie zainwestować dar od niebios.

34


gfhg ~gfhg (Gość)15.09.2020 15:39

ciekawe czy jak gdyby sami znaleźli - to by oddali!

44


gość ~gość (Gość)15.09.2020 15:22

Ciekawe co by zrobili policjanci jakbym przyniósł znaleziona na Słowackiego kure ? Kiedyś zanioslem do komendy, znalezione przed garażem metalowe wiadro ze szczotką malarską i zostałem wysmiany. Problem polegal chyba na tym, że w widzę była szczotką malarską.
To takie nie medialne. Gdyby było w nim chociaż że 2 tyś. Zł, to co innego. Może byłaby jakas notka, może fotka w mediach...

83


m ~m (Gość)15.09.2020 15:19

Tak to jest.
Jeżeli znajdziesz telefon, nie przyznawaj się nigdy, że znalazłeś, kiedy ci udowodnią, że nie jest twój. Mów, że kupiłeś na bazarze. Przecież nie rozpoznasz sprzedawcy, patrzyłeś na towar, nie na handlarza. A co, on miał wytatuowane, że paser?
Tak to jest.

45


gość ~gość (Gość)15.09.2020 14:35

70 milionów za wybory to już nie jest przestępstwo

126


rick ~rick (Gość)15.09.2020 14:26

a dlaczego jak znajdę ropę czy złoto na terenie własnej działki to należy ono do państwa?? to jest dopiero złodziejstwo!!!

115


Wacław Ościenny ~Wacław Ościenny (Gość)15.09.2020 13:07

Przypomnijcie też, że znalazcy należy się obligatoryjnie 10% znaleźnego.

120


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat