Zgubiłeś coś? Być może jest w Biurze Rzeczy Znalezionych

UM Piotrków Trybunalski Niedziela, 01 sierpnia 202128193
Zgubiłeś coś i nie wiesz gdzie szukać? Spróbuj poszukać w Biurze Rzeczy Znalezionych, które mieści się w Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej 28.
fot. piotrkow.pl

Smartfony, kamera, laptop, kluczyki samochodowe, a nawet kosiarka – to tylko niektóre przedmioty, które oczekują w Biurze Rzeczy Znalezionych. Biuro przyjmuje "zguby" znalezione na terenie miasta lub znalezione na terenie innej gminy przez mieszkańców Piotrkowa.

 

- Mamy wiele rzeczy znalezionych i ciągle przybywa nowych. Wśród nich są m.in. rowery, wózki dziecięce, biżuteria oraz pieniądze. Do biura przyjmujemy wyłącznie przedmioty o wartości powyżej 100 zł, które nie są mocno zniszczone i nie zostały wyrzucone z zamiarem wyzbycia się - mówi pracownik Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta, który odpowiada za prowadzenie biura.


- W ostatnim czasie wzrosła znacznie ilość znalezionych telefonów ale również ktoś zgubił kurtkę, w której wraz ze smartfonem były słuchawki. Kurtka, jak i wiele innych rzeczy, czeka teraz na swojego właściciela - wylicza.

 

Ogłoszenia w sprawie rzeczy znalezionych zamieszczane są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta w zakładce ogłoszenia i obwieszczenia oraz na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miasta przy Pasażu Rudowskiego 10.

 

Biuro Rzeczy Znalezionych znajduje się w Piotrkowie Tryb. przy ul. Szkolnej 28 i tam, w przypadku gdy nie udało nam się ustalić właściciela rzeczy znalezionej bądź jego miejsca zamieszkania, należy dostarczyć rzeczy, które ktoś zgubił, a my znaleźliśmy.


Inaczej jest w przypadku gdy rzecz zostaje znaleziona w budynku publicznym lub np. w autobusie czy pociągu - wtedy znalazca powinien oddać zgubę zarządcy budynku lub przewoźnikowi, gdyż pierwsze kroki po utraceniu jakiegoś przedmiotu kierujemy zazwyczaj do miejsca, w którym moglibyśmy je zgubić.


Opisane wyżej czynności pozwolą nam dochować tzw. obowiązku „uczciwego znalazcy”.

 

A jak odebrać swoją własność z biura rzeczy znalezionych?


Należy skontaktować się telefonicznie: nr tel. 44 732 36 64. W rozmowie należy podać cechy charakterystyczne przedmiotu, określić miejsce i czas zagubienia a w przypadku pieniędzy wskazać kwotę i nominały banknotów. Najlepiej gdybyśmy dysponowali dokumentem lub innymi dowodami potwierdzającymi nasze prawo własności danej rzeczy.

 

Jeśli okaże się, że nasza zguba znajduje się w biurze rzeczy znalezionych należy udać się na ul. Szkolną 28 z dowodem potwierdzającym, że zagubiony przedmiot jest rzeczywiście naszą własnością. Może to być dowód zakupu, podanie jakiejś bardzo charakterystycznej cechy, zdjęcie z przedmiotem, a w przypadku smartfona dodatkowym ułatwieniem będzie znajomość PIN-u do danego telefonu.

 

źródło: piotrkow.pl


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)01.08.2021 18:38

Ja zgubiłem cała wypłatę i do tej pory nikt nie znalazł

20


Sa Tin ~Sa Tin (Gość)01.08.2021 14:11

Chwileczkę, chwileczkę...
Na chwilę zatrzymałem się na rowerze na Górnej, pod żabka, po jedno piwo a tu ktoś wziął mój rower i odstawił w Bierze Rzeczy Znalezionych???
Kto śmiał????

21


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)01.08.2021 12:31

Zgubiłem szczenscie. Jest w tym biórze ?

23


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat