Zdrowy styl życia – jak znaleźć na niego czas?

Kraj Wtorek, 18 września 20180 3115
Wbrew pozorom, zdrowy styl życia ma swoje wady, a jedną z nich jest czas, który pochłania. Zobacz, jak bez problemu znaleźć czas na zdrowe jedzenie, sport i rozwój osobisty.

Każdy, kto choć raz zdecydował się na regularne uprawianie sportu, stosowanie się do zdrowej diety i szeroko rozumiany rozwój osobisty dobrze wie, że wszystkie te czynności pochłaniają znaczną część dnia. Niestety często okazuje się, że poza zdrowym stylem życia, czasu nie starcza na nic więcej. Nie od dziś wiadomo, że gotowanie zdrowych dań jest czasochłonne, regularna aktywność fizyczna zabiera co najmniej jedną godzinę z i tak już niezbyt długiej doby, a rozwijanie się na innych płaszczyznach życia to coś, czego nie można nikomu oddelegować. Dziś już nikogo nie dziwi szybkie wypalenie wśród pasjonatów zdrowego stylu życia. Na szczęście istnieją proste sposoby, dzięki którym przestaniesz zastanawiać się, jak znaleźć czas na gotowanie, ćwiczenia czy czytanie książek. Poznaj je już dziś.

 

Jak znaleźć czas na zdrowy styl życia?

Wstawaj wcześniej

Sceptycy nieustannie starają się udowodnić, że wczesne wstawanie jest przereklamowane. Jednak ranne ptaszki doskonale wiedzą, że pobudka z samego rana sprawia, że nie muszą już zastanawiać się, jak zwiększyć swoją efektywność w ciągu dnia. A wszystko dlatego, że wczesne wstawanie już samo z siebie działa mobilizująco, a dodatkowo sprawia, że każdego dnia zyskujemy dodatkowe minuty, które możemy dowolnie wykorzystać.

Ogranicz gotowanie

Nie da się ukryć, że godzina w kuchni to minimum czasu, który spędzamy na gotowaniu samego obiadu. Właśnie z tego względu najlepiej całkowicie porzucić, lub chociażby maksymalnie ograniczyć gotowanie obiadu. Jak to zrobić? Najpopularniejsze w ostatnim czasie rozwiązanie to gotowanie na kilka dni do przodu, stołowanie się poza domem lub o wiele zdrowsza opcja - catering dietetyczny, który sprawi, że będziemy zadowoleni, zdrowi i najedzeni.

Porzuć rozpraszacze

Nie zdając sobie z tego sprawy, że liczne rozpraszacze dosłownie pochłaniają nas czas, okazuje się, iż na koniec dnia z żalem stwierdzamy, że znów nie mieliśmy czasu na gotowanie, ćwiczenia, czytanie książek czy naukę języka. A prawda jest taka, że ulubiony serial niewinnie lecący w tle, niepozorne powiadomienie z portalu społecznościowego, a także zabawny filmik, który niepostrzeżenie przyciągną naszą uwagę na dłużej to przeogromne pożeracze czasu, które codziennie zabierają nam znaczną część doby.

Świadomie organizuj swój czas

Kalendarze i planery skutecznie pomagają w organizacji czasu. Jednakże nie zapominajmy także o tym, jakie zalety mają niepozorne check listy, czy standardowe powiadomienia ustawione wcześniej na telefonie. Bez względu na to, jaka metoda planowania i organizacji czasu jest najlepsza, pamiętajmy, że każda z nich na swój sposób przybliża nas do realizacji zamierzonego celu. Nie działajmy jak bezwolny statek na wodzie, który płynie tak, jak wiatr go poniesie. Świadomie organizuj swój czas i weź życie w swoje ręce.

 

/Artykuł powstał we współpracy z firma apeteat.pl


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat