Zamieszania ciąg dalszy

Czwartek, 16 września 20212 1539
W programie MEiN "Poznaj Polskę" Piotrków Trybunalski najpierw się znalazł, ale zaraz potem został z niego wykreślony. Sprawą zainteresowali się dziennikarze, a obiecali zająć politycy. Co wskórali?
Zdj.gov.pl

Program „Poznaj Polskę" w wielkim skrócie polega na dofinansowaniu przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wycieczek szkolnych. Aby otrzymać nawet 15 tysięcy złotych trzeba znaleźć się na specjalnej liście. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

O przywrócenie Piotrkowa na listę mieli upomnieć się posłowie Macierewicz (PiS) i Klimczak (PSL), do wszystkich o pomoc w programie Magiel apelował Jarosław Bąkowicz z piotrkowskiego magistratu, swoje obiecywał wicemarszałek województwa Zbigniew Ziemba. I co?

I ... chyba się udało. Kilka godzin po zakończeniu audycji nasze miasto znalazło się na ministerialnej liście. Ponownie. Tym razem na miejscu 164. jako  "Piotrków Trybunalski - historyczny zespół miasta".

Nawet jeśli nie do końca wiadomo, co oznacza "historyczny zespół miasta", to i tak jest dobrze. Samorząd, czyli organ prowadzący szkoły będzie mógł ubiegać się o dotację na wycieczki szkolne. Trzeba tylko zdążyć ze stosownym wnioskiem do 30 września.

 

 

 


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

PoP ~PoP (Gość)17.09.2021 07:59

Minister Edukacji i Nauki informuje o zakończeniu przyjmowania wniosków w 2021 r. z uwagi na wyczerpanie środków finansowych przeznaczonych na finansowanie przedsięwzięcia pod nazwą „Poznaj Polskę”.
Dlatego nie ma się co cieszyć tak bardzo bo raczej nikt w ciągu najbliższego roku nie przyjedzie do Piotrkowa w ramach tego projektu. Czy w przyszłym roku będzie ten projekt kontynuowany?

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat