Założył fikcyjny profil poszukiwanego mężczyzny, bo chciał przestraszyć kolegę

Strefa FMRadomsko Środa, 10 listopada 2021373217
16-latek z Radomska dla żartu założył na Facebook'u fałszywy profil Jacka Jaworka, który podejrzany jest o zastrzelenie brata, bratowej i bratanka w domu we wsi Borowce. 52-letni mężczyzna jest poszukiwany od 10 lipca.
fot. pixabay

Nastolatek wraz ze swoim kolegą chcieli przestraszyć innego znajomego. W tym celu założyli w mediach społecznościowych fikcyjny profil mężczyzny, który od 4 miesięcy jest poszukiwany przez organy ścigania i wysyłali z niego wiadomości.

Telefon ten był użytkowany przez 16-letniego syna mężczyzny, na którego został zarejestrowany. W toku prowadzonych czynności śledczych ustalono, że w tegoroczne wakacje 16-latek wspólnie kolegą, założyli fikcyjny profil i za pośrednictwem komunikatora przesyłali z niego wiadomości znajomemu nastolatkowi. Celem ich działania miało być zrobienie żartu i przestraszenie tego znajomego nastolatka. Z uwagi na fakt, że sprawcy tego czynu nie ukończyli 17. roku życia, nie mogą odpowiadać karnie - mówi Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Sprawa została przekazana do sądu rodzinnego w Radomsku, który zdecyduje, czy 16-latek podszywał się pod inną osobę, wykorzystując jej wizerunek.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

łoświecony łosioł ~łoświecony łosioł (Gość)11.11.2021 00:02

Nie no, mogli od razu Putina udawać, wtedy kolega z pewnością posrałby się ze strachu. Albo ze śmiechu. Żart na poziomie najwyżej 12-latków, więc chłopaków przede wszystkim powinien przebadać psycholog, bo najwyraźniej są lekko opóźnieni. Największą żenadą jest to, że sąd będzie się zajmował żartami jakie nawzajem robi sobie gówniarzeria. Czy sąd będzie się zajmował każdym podejrzanym profilem? Najwyraźniej wystarczy pozakładać odpowiednią ilość fałszywych profili na portalach społecznościowych, żeby sparaliżować pracę polskich sądów. Wolne sądy będą jeszcze wolniejsze. Kraj absurdów.

50


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)10.11.2021 23:08

Ehhh to Radomsko - kiedyś afera radomszczańska , gdzie komendant miał powiązania z gangami kradnącymi tiry itd. nie dawno kolejna afera z piramida finansową faktor, która oszukała wiele osób na kilka baniek i wyprała kase bez śladu, następnie haracze za pracę od pracowników pewnej sieci żłobków i przedszkoli finansowanych z dotacji unijnych, a teraz fikcyjny profil mordercy...

20


ja ~ja (Gość)11.11.2021 15:37

Zastanawia mnie jakie kary czekają trolli z Ministerstwa Sprawiedliwości, albo esbeków masowo tworzących fikcyjne konta na fb...

20


były omowiec ~były omowiec (Gość)11.11.2021 08:12

Pamiętajcie wykrywalność 90% przestępstw jest po tak zwanych uprzejmie donoszę ten morderca na 100% nie ma ,żadnych znajomych i nikomu się nie zwierzał i tu jest problem.Schwytanie jego będzie czystym przypadkiem np. wypadek samochodowy ,nie zatrzymanie się do kontroli i pościg w innym przypadku jest to mało realne.

30


?? ~?? (Gość)11.11.2021 01:16

Maseczki,to jest ich priorytet a nie tam jakiś Jaworek.Tyle kasy poszło w błoto na poszukiwania i??Żenada.

11


Dudue ~Dudue (Gość)10.11.2021 18:13

Śmiechu co nie miara

20


EP ~EP (Gość)10.11.2021 11:20

Nie wierzę,nastolatek wyprowadził śledczych w pole hshaha
Nie dziwię się że Jaworka nie mogą znaleźć

142


chudy byk ~chudy byk (Gość)10.11.2021 16:25

pewnie te znane wcześniej "nowe aktywności z konta Jaworka" to o tym pisały media...
ja powiem tak,

30


Zatroskany ~Zatroskany (Gość)10.11.2021 15:39

Głupie te dzieciaki, i ten stan się pogłębia.

31


tak se siądę i myślę ~tak se siądę i myślę (Gość)10.11.2021 13:23

Informacja ku przestrodze. Wielu małolatów (i tych dorosłych też) nie zdaje sobie sprawy, że podszywanie się pod kogoś innego jest przestępstwem. Gdyby przetrzepać np. portale randkowe, czy dokładnie przyjrzeć się portalom społecznościowym... wyszłoby sporo takich kwiatków. Jaki problem założyć konto, wpisać cudze imię i nazwisko i wkleić zdjęcie. 5 minut roboty.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat