Zalew Cieszanowicki z ratownikami WOPR

Strefa FMRegion Czwartek, 11 czerwca 20208 11742
Wójtowie gmin Rozprza, Gorzkowice i Łęki Szlacheckie podpisali porozumienie z przedstawicielami piotrkowskiego WOPR-u. Dzięki umowie zwiększy się bezpieczeństwo osób wypoczywających nad Zalewem Cieszanowickim.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

 - Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest sprawą priorytetową, a dzięki pomocy WOPR będziemy mogli czuć się dużo bezpieczniej nad wodą przy zbiorniku. To jednak nikogo nie zwalnia z zachowania zdrowego rozsądku. Każdy powinien pamiętać o niebezpieczeństwach jakie mogą nas spotkać podczas kąpieli - mówi wójt gminy Rozprza, Janusz Jędrzejczyk.


W ramach podpisanego w środę porozumienia WOPR będzie realizować działania związane z organizowaniem pomocy oraz ratowaniem osób, które uległy wypadkowi, lub będą narażone na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia na obszarze wodnym zbiornika. Umowa precyzuje też czas, w jakim ratownicy będą pilnować plażowiczów. Dyżury rozpoczną się już 22 czerwca i potrwają do 30 września tego roku.


Pod porozumieniem podpisali się: wójt gminy Rozprza - Janusz Jędrzejczyk, wójt gminy Gorzkowice - Alojzy Włodarczyk, wójt gminy Łęki Szlacheckie - Piotr Łączny oraz przedstawiciele rejonowego WOPR w Piotrkowie Trybunalskim: prezes rejonowy WOPR Leszek Ciechanowski oraz wiceprezes do spraw szkolenia rejonowego WOPR w Piotrkowie Trybunalskim - Janusz Ciechanowski.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

zalew ~zalew (Gość)02.07.2020 12:07

i gdzie ten ratownik? w niedzielę nie widziałam

10


gość ~gość (Gość)12.06.2020 08:46

kto pisał ten artykuł ? Bo taki sam był w Piotrkowski24 w roku 2018.
Plagiat !!!

60


gość ~gość (Gość)13.06.2020 05:56

Po jakiego grzyba ratownik na wysypisku śmieci?

52


gość ~gość (Gość)11.06.2020 21:58

Super

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat