artykuł sponsorowany

Zakup mieszkania na wynajem

Piątek, 05 listopada 2021
Zakup mieszkania na wynajem to sposób na uzyskiwanie niezłych przychodów. To inwestycja którą należy dobrze przemyśleć pod kątem lokalizacji, wyboru między mieszkaniem developerskim czy zakupu z rynku wtórnego.

Mieszkania na sprzedaż

Przychody z tytułu wynajmu w dzisiejszych czasach okazują się być bardziej opłacalne niż rachunki oszczędnościowe w bankach lub lokaty bankowe. Musimy się jednak brać pod uwagę, że inwestycja w mieszkanie nie jest tania. Poza tym należałoby liczyć się z faktem, że na kupnie mieszkania się nie skończy, jako, że nasze wydatki będą również związane z wykończeniem nieruchomości. Oferty - mieszkania na sprzedaż Łódzkie w łatwy sposób możemy przejrzeć dzięki stronie mieszkanie.pl. Znajdziemy tam nieruchomości w doskonałej lokalizacji, w centrum miasta, w stanie deweloperskim lub po kapitalnym remoncie, w kameralnym budynku lub na zamkniętym osiedlu, z księgą wieczystą czy w otoczeniu pięknej zieleni. Znajdziemy też w pełni wyposażone mieszkania, które właściwie od razu będziemy mogli wynajmować.

Trzypokojowe mieszkanie na sprzedaż

Wielkość zakupionego mieszkania na wynajem głównie zależy od jego ceny oraz naszych planów. Czy chcemy wynajmować w przyszłości mieszkania rodzinom, czy studentom? Mieszkania posiadają kuchnie lub są z aneksem kuchennym. Osiedle strzeżone zapewni nam i naszym lokatorom zwiększone bezpieczeństwo, na co coraz bardziej zwraca się uwagę. Warto też kupować mieszkania na rodzinnym osiedlu, gdzie duży nacisk kładzie się na bliskość przedszkoli, szkół oraz placów zabaw. Przedmiotem sprzedaży może być słoneczna kawalerka w niskim budynku lub przedwojennej kamienicy, jak i mieszkanie pięciopokojowe - gotowiec inwestycyjny na warszawskich Włochach położone na drugim piętrze czteropiętrowego budynku z lat siedemdziesiątych.

Dwupokojowe mieszkanie - jak sprawdzić meldunek?

Jak sprawdzić wymeldowanie z pobytu stałego przy sprzedaży mieszkania i czy ewentualny jego brak może stanowić dla nas problem? Sprzedaż mieszkań i pełna własność wiąże się z pewnymi obowiązkami, jakie powinniśmy wykonać, by być w przyszłości spokojni. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy kupiło się 2-pokojowe mieszkanie z osobą tam zameldowaną? Należy pamiętać, że zameldowanie na pobyt stały lub czasowy służy jedynie celom ewidencyjnym oraz potwierdzeniu faktu pobytu w miejscu w którym osoba się zameldowała. Jeśli więc kupiliśmy mieszkanie z zameldowaną osobą i posiadamy na przykład spółdzielcze własnościowe prawo, możemy się starać o jej wymeldowanie przez odpowiedni organ gminy, zgodnie z art. 35. ustawy z 24 września 2010 roku o ewidencji ludności.

Mając możliwości warto sprawdzać takie rzeczy wcześniej, choćby przez notariusza, bądź zgłaszając się do spółdzielni mieszkaniowej.

 

 

 

 

 

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat