Za złamanie przepisów zapłacą słono

PolicjaRadomsko Wtorek, 11 stycznia 2022244910
Policjanci przypominają, że nowy taryfikator mandatów, który wszedł w życie 1 stycznia 2022 roku, przewiduje wysokie kary dla kierowców i pieszych łamiących obowiązujące przepisy drogowe. Przekonali się o tym młodzi kierowcy, którzy za swoje przewinienia zostali ukarani mandatami w wysokości 2,7 tys. zł i 2 tys. zł.
fot.: Policja Województwa Łódzkiego

Pierwszy pirat drogowy przekonał się jak wysokie kary przyporządkowane są do poszczególnych wykroczeń za całą serię niebezpiecznych manewrów, jakie wykonał.

Policjanci z radomszczańskiej drogówki podczas pełnienia służby w miejscowości Kletnia wykonali pomiar prędkości kierującego hondą, którego następnie zatrzymali. 20-letni mieszkaniec gminy Dobryszyce popełnił kilka wykroczeń, m.in.: przekroczył dozwoloną prędkość, wyprzedzał pojazd na przejściu dla pieszych, kierował niesprawnym autem i na dodatek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Zgodnie z nowym taryfikatorem policjanci nałożyli na niego karę grzywny w wysokości 2700 złotych - mówi nadkom. Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

 

Kolejnym przykładem nieodpowiedzialnego zachowania jest wjeżdżanie na torowisko gdy sygnalizator ma zapalone czerwone światło.

O dotkliwości kary za takie zachowanie przekonała się 25-letnia radomszczanka. Kobieta wykroczenie to popełniła na przejeździe kolejowym znajdującym się w centrum Radomska. Zgodnie z nowym taryfikatorem mundurowi nałożyli na nią mandat w wysokości 2000 złotych - dodaje nadkom. Wlazłowska.

 


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

V8 ~V8 (Gość)12.01.2022 19:56

Spoko. Możliwe że kiedyś będzie 30 w terenie zabudowanym to wam się odechce jazdy czymkolwiek....
https://www.motofakty.pl/artykul/maksymalnie-30-km-h-w-terenie-zabudowanym-nowy-pomysl-parlamentu-europejskiego.html

01


Szybki lopez ~Szybki lopez (Gość)11.01.2022 17:01

Brawo Policja. Choć i tak łagodnie potraktowali młodzieńca. Mogli zamiast mandatu skierować wniosek do sądu o ukaranie wtedy minimalna kara zaczyna się od 5 tys.

33


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)11.01.2022 23:36

Połowa biznesmeństwo wozi się leasingowymi furami z telefonem przy uchu, a przecież takie auta mają wbudowane zestawy głośnowówiące- bajeczki opowiada pani rzecznik- policja jest nie skuteczna i jak już złapie klienta to pół godziny wypisują mandat... żenada, bo mijają ich kolejni piraci, a policja ich tylko wzrokiem czasem odprowadza...

30


-wolanka- ~-wolanka- (Gość)11.01.2022 14:37

I bardzo dobrze. Kary powinny być surowe za przekroczenie prędkości. Sama jestem świadkiem codziennych( tj. ok 7 rano) wyczynów Pana, który pokonuje trasę z Gąsek do Piotrkowa - czarnym mercedesem. Potrafi jechać z taką prędkością, że czasami zastanawiam się do kiedy tak będzie. Niedawno jak wczoraj przy SP w Bujnach jest ograniczenie prędkości, a Pan wyprzedzał i do tego na podwójnej ciągłej. Jeżeli Pan to czyta proszę wziąć sobie do serca, że nie jest Pan sam na drodze i wystarczy wyjechać 5 minut wcześniej do pracy. Mam nadzieję, że policja się tym zainteresuje.

81


Olo ~Olo (Gość)11.01.2022 14:34

Chwilówki będą teraz oblegane

80


Driver ~Driver (Gość)11.01.2022 13:12

I prawidłowo. Te kary powinny być jeszcze wyższe, może wtedy dało by do myślenia tym wszystkim januszom i sebiksom.

102


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat