Z zakazem prowadzenia i nietrzeźwi jeździli po drogach miasta oraz powiatu

Policja KMP Piotrków Czwartek, 02 września 202114 4179
Trzech zatrzymanych nietrzeźwych kierujących, a także kierujący z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów to bilans wtorkowych (1 wześnia) działań policjantów na drogach Piotrkowa i powiatu. Pomimo licznych apeli. mieszkańcy miasta i regionu w dalszym ciągu często je lekceważą i dochodzi do skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania jakim jest kierowanie w stanie nietrzeźwości.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

Pierwszego nieodpowiedzialnego kierowcę funkcjonariusze ujawnili już przed godziną 2:00. Patrolujący teren miasta policjanci zatrzymali do kontroli kierującego matizem. Po sprawdzeniu okazało się, że 21-latek, który kierował pojazdem posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty. Za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

- Kolejna interwencja miała miejsce przed godziną 17:00. Policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji parkingowej, której sprawca odjechał. Zgłaszający oświadczył, że zauważył w swoim pojeździe uszkodzone drzwi. Mundurowi ustalili, że na miejscu zdarzenia znajdują się kamery monitoringu. Ponadto, po chwili do funkcjonariuszy podszedł mężczyzna, który oświadczył, że wie kto był sprawcą. Policjanci od razu pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny. Mieszkaniec gminy Rozprza przyznał się do spowodowania kolizji, ale oświadczył, że nie poczuł uderzenia i nie widział wcześniej zaparkowanego volkswagena. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie 64-latka było ponad pół promila alkoholu. Wkrótce usłyszy zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości oraz odpowie za spowodowanie kolizji - mówi st. asp. Izabela Gajewska, oficer prasowy piotrkowskiej KMP. 

 

Po godzinie 19:00, policjanci zostali powiadomieni o kolizji drogowej w Skotnikach. - Z ustaleń mundurowych wynikało, że kierujący matizem z niewyjaśnionych okolicznościach zjechał na prawe pobocze, a następnie uderzył w zaparkowane renault. Po sprawdzeniu okazało się, że 31-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdu. Ponadto, mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Wkrótce za popełnione przestępstwa usłyszy zarzuty - relacjonuje st. asp. Gajewska. 

 

Tuż przed północą podczas patrolowania miasta funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego seatem, od którego wyczuli woń alkoholu. Mundurowi od razu przeprowadzili badanie stanu trzeźwości. Okazało się, że 36-letni piotrkowianin miał ponad 1,5 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna posiadał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)03.09.2021 07:58

Po Gorzkowicach jeżdżą i tylko latarnie potrafią ich złapać ...

10


cvbcvbvc ~cvbcvbvc (Gość)02.09.2021 15:05

Te sądowe zakazy prowadzenia pojazdów to śmiech na sali. Przecież ci ludzie śmieją się sądom w twarz, nie respektują postanowień. To powinno być traktowane jak recydywa, przepadek mienia + więzienie

132


Mariusz J. ~Mariusz J. (Gość)02.09.2021 18:22

Ja tam jeżdżę i nikt mnie nie łapie.

25


GOSTEK ~GOSTEK (Gość)02.09.2021 13:39

A dlaczego nie zatrzymają do kontroli takie jedno AUDI które zapierdziela nocami po miescie ?

111


NIE POZDRAWIAM ~NIE POZDRAWIAM (Gość)02.09.2021 19:50

"Za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności" dostanie drugi zakaz mocniejszy :D

21


Bezdomny ~Bezdomny (Gość)02.09.2021 10:38

Skoro milicji w jeden dzień udało zatrzymać się 3 osoby, to starach pomyśleć ilu osób nie udało się zarzymać!

120


Wiesława ~Wiesława (Gość)02.09.2021 12:05

Jak już musisz jechać po pijanemu to zachowaj troche ostrożnosci!

62


gosc. ~gosc. (Gość)02.09.2021 13:00

Może balowali razem z Beatą K? Też ją zatrzymali 1 września z 2 promilami.

82


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat