Wzmożone kontrole drogowe policji

Policja KMP Piotrków Sobota, 28 sierpnia 20219 2972
Rozpoczął się ostatni wakacyjny weekend i obserwujemy wzmożony ruch na drogach naszego regionu, związany z powrotami z letniego wypoczynku. Piotrkowscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo podróżujących w zwiększonej liczbie wyjechali na drogi by zminimalizować liczbę zdarzeń drogowych i ich skutków. Celem policyjnych działań jest eliminowanie z ruchu uczestników, którzy swoim zachowaniem tworzą zagrożenie.

- Policyjne kontrole prowadzone w ostatnich dniach tegorocznych wakacji są ukierunkowane nie tylko na kierowców samochodów, ale także motocyklistów, rowerzystów i pieszych. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na najniebezpieczniejsze wykroczenia drogowe, jak przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe przewożenie dzieci. Policjanci będą również przyglądać się zachowaniom kierowców w okolicach przejść dla pieszych. Skoncentrują swoje działania także na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Będą reagować na każde niestosowanie sie przez uczestników ruchu drogowego do obowiązujących przepisów. Funkcjonariusze sprawdzą również czy piesi przechodzą po wyznaczonych dla nich przejściach, i czy poruszając się po zmroku posiadają elementy odblaskowe - mówi Dagmara Mościńska z zespołu prasowego piotrkowskiej KMP. 

 

Przedstawiciele policji podkreślają, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych. - Zachowajmy czujność, przestrzegajmy przepisów stosując się do limitów prędkości, dostosowując jazdę do warunków panujących na drodze, bezpiecznie dojedźmy do celu - dodają.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

BMW speed ~BMW speed (Gość)29.08.2021 10:17

Nie widziałem ani jednednego rajdowozu od piątku.

20


Wiesława ~Wiesława (Gość)28.08.2021 11:41

Koniec wakacji,normy muszą być.

50


g ~g (Gość)28.08.2021 20:25

Niewiem po co tyle rozpisywania czemu ta akcja ma służyć.Wystarczyło by jedno zdanie-koniec wakacji idealną porą na wyrobienie norm.

50


Alfa ~Alfa (Gość)28.08.2021 17:07

Rok temu dostałem madad na koniec wakacji

12


golf3 ~golf3 (Gość)28.08.2021 11:36

Żeby tylko dmuchać nie kazali to będzie dobrze.

13


Jur ~Jur (Gość)28.08.2021 13:28

Nie zaczna od siebie ...

20


ciekawostka ~ciekawostka (Gość)28.08.2021 13:10

..."Społeczeństwo zdziczało". Rekordowa liczba interwencji policji podczas wakacji w Zakopanem...
Nie tylko w Zakopanem. Kiedyś jakiś były polityk powiedział że Polska to dziki kraj. Wizjoner?

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat