Wyremontują ołtarz i kapliczkę

Region Piątek, 01 października 2021261211
W Urzędzie Gminy w Sulejowie podpisano umowy na dofinansowanie remontu kapliczki w Uszczynie oraz konserwację ołtarza bocznego pod wezwaniem ukrzyżowania (XVIII w.) z gotyckim krucyfiksem (XV w.) z transeptu Kościoła parafialnego pw. św. Tomasza Kantuaryjskiego w Sulejowie (II etap). Dofinansowanie przyznał Urząd Marszałkowski w Łodzi.
zdj. UG Sulejów

- Mnogość obiektów zabytkowych na terenie gminy Sulejów jest wyjątkowa i wyjątkowa również jest troska o te obiekty. Podklasztorze to Pomnik Historii Prezydenta RP, który posiada estymę w skali ogólnopolskiej, o czym doskonale wiemy, dlatego cieszę się, że zarówno włodarze tej parafii, jak i gminy w sposób szczególny dbają o ten obiekt. Ja mogę zapewnić, że dostrzegamy te potrzeby i w miarę możliwości dofinansowujemy remonty tych zabytków. Oczywiście chcemy też, by elementy małej architektury, które znajdują się w przestrzeni wokół nas, były poddawane pracom renowacyjnym i tak się dzieje z kapliczkami, chociażby. Wiem, że na terenie gminy Sulejów jest wiele takich obiektów, ale tym razem dotacja zostanie przeznaczona na inwestycję na terenie parafii Witów - powiedział wicemarszałek województwa łódzkiego, Zbigniew Ziemba, który podpisywał umowy z ramienia Urzędu Marszałkowskiego.  

      

Umowy ze stron beneficjentów podpisali burmistrz gminy Sulejów – Wojciech Ostrowski oraz ojciec Augustyn Ignacy Węgrzyn – proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Tomasza Kantuaryjskiego w Sulejowie.  

 

Płynące z Urzędu Marszałkowskiego pieniądze cieszą burmistrza Ostrowskiego.

- Marszałek powiedział, że nasza gmina dostaje najwięcej dotacji spośród wszystkich gmin powiatu piotrkowskiego i chciałbym za to bardzo serdecznie podziękować i jednocześnie prosić, aby trwało to nadal. Dziękuję również radnej Rady Powiatu Piotrkowskiego, Katarzynie Miśkiewicz, która zabiegała o remont kapliczki w Uszczynie oraz ojcu Augustynowi, ponieważ nikt nie zrobił więcej dla zespołu klasztornego opactwa Cystersów niż on - podsumował burmistrz.

 


Zainteresował temat?

7

4


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_pracownik ~goœć_pracownik (Gość)03.10.2021 12:24

Pani Miśkiewicz to była delegowana z ARMiR na spotkanie czy może była w tym czasie na urlopie?

50


tak ~tak (Gość)01.10.2021 09:34

o historie trzeba dbać ,a cysters na zdjęciu to przykład uczciwości i dbania o parafię nie własna kasę i to nalezy w obecnym czasie docenić ,oby takich było więcej

102


150 lat ~150 lat (Gość)01.10.2021 15:52

Ojciec Augustyn. To, ostatni Mohikanin". Tacy duchowni to już białe kruki. . Szczęśliwi ci Jego parafianie.

61


goœć_franek ~goœć_franek (Gość)01.10.2021 13:43

no tak dwa lata do wyborów to Ciupa się pokazuje bo to pupilek Zięby. Rozliczymy i Ziębe.

43


Kko ~Kko (Gość)01.10.2021 12:41

Pani Miśkiewicz mogła by o rolników zadbać cierpiących w związku z ASF a nie o kapliczki. Chyba w Agencji za to im płacą

82


fundusz (nie)spraw.. ~fundusz (nie)spraw.. (Gość)01.10.2021 11:08

Ochłapy na kapliczki, miliony do kieszeni swoich działaczy.

63


realista ~realista (Gość)01.10.2021 09:58

Oj, trzeba się pokazywać bo czas wyborów się nieubłaganie zbliża, a jak tu żyć bez publicznej kasiorki ? Przez najbliższe dwa lata będziemy obserwować więcej rozdawnictwa publicznej kaski. Szkoda, że nie mają gestu i nie ufundowali remontu ze swoich pieniędzy i bez nagłaśniania, a Pan Bóg na pewno by to docenił i pobłogosławił.

43


Bigi ~Bigi (Gość)01.10.2021 09:11

Niektórzy na chleb nie mają A ci się bawią na całego tak trzymać,zniechecajcie dalej naród po jakiego wam te figurki

48


???????? ~???????? (Gość)01.10.2021 08:04

Kasiu jesteś śliczna Wielbiciel????????????

19


ignor ~ignor (Gość)01.10.2021 07:57

nie ma na co naprawdę wydać tych pieniędzy? tylko na jakąś kapliczkę ...
kościół nie ma pieniędzy na naprawę? nie wierze

57


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat