Advertisement

Województwo wesprze organizacje pozarządowe z Piotrkowa i regionu

ePiotrkow Środa, 21 lipca 2021718318
Ponad 90 tys. złotych trafi do czterech organizacji pozarządowych z Piotrkowa oraz powiatu piotrkowskiego z budżetu województwa łódzkiego. Pieniądze przeznaczą na organizację projektów społecznych. Umowy w tej sprawie podpisali w Bibliotece Pedagogicznej przedstawiciele dofinansowanych podmiotów oraz wicemarszałek Zbigniew Ziemba.

Ładuję galerię...

- Potencjał organizacji pozarządowych jest nieograniczony. To bezkres możliwości i aktywności, które znajdują swój upust w różnych pozytywnych działaniach. Chcemy, żeby tak jak do tej pory samorząd wojewódzki dawał możliwości finansowe do realizacji zadań na poziomie środowiskowym. Bo właśnie sołectwa, małe miasteczka czy gminy zasługują na to, żeby umożliwić im realizację swoich pomysłów i pasji – wyjaśnia Zbigniew Ziemba.


Wsparcie z budżetu województwa otrzymały następujące podmioty:

  • Fundacja na rzecz dzieci, młodzieży, dorosłych starszych oraz niepełnosprawnych Uskrzydleni – „Piknik patriotyczny środowisk harcerskich” - 40 tys. złotych;
  • Stowarzyszenie „Krośnianki” - Przegląd Twórczości Ludowej Powiatu Piotrkowskiego – 40 tys. złotych;
  • Stowarzyszenie „Piliczanie” - Folklor ziemi piotrkowskiej w pigułce – 6 tys. złotych;
  • Stowarzyszenie Aktywni Plus – „Boccia – zdrowie na okrągło”, czyli organizacja spotkań integracyjno - sportowych w okresie postcovidowym;

Na temat dofinansowanego projektu rozmawialiśmy z przedstawicielami ostatniej organizacji, która pomimo że powstała dopiero na początku tego roku, realizuje już drugi projekt we współpracy z Urzędem Marszałkowskim. - Planujemy cykl siedmiu spotkań na terenie Piotrkowa oraz powiatu. Chcemy w ich trakcie promować zdrowy i aktywny tryb życia poprzez wspólną grę w boccię, a dzięki temu walczyć z negatywnymi skutkami epidemii, kiedy w wyniku zamknięcia tej aktywności w naszym życiu brakowało – mówi Edyta Wieczorek – Wieczorkiewicz, prezes piotrkowskiego stowarzyszenia Aktywni Plus. 


O walorach wywodzącej się z Włoch paraolimpijskiej dyscypliny przekonywał nas członek zarządu stowarzyszenia Aktywni Plus, Sławomir Górecki. - Jest to wciąż mało znana gra, choć w Piotrkowie popularyzujemy ją już od kilku lat. Jest to zabawa dla wszystkich, więc mogą w nią grać osoby sprawne oraz niepełnosprawne, kobiety, mężczyźni czy dzieci i tak naprawdę wszyscy mają równe szanse. W związku z tym chcemy wykorzystać boccię do wspólnej integracji mieszkańców Piotrkowa i regionu na świeżym powietrzu – podkreślał.

 


Spotkania w ramach projektu „Boccia – zdrowie na okrągło” mają odbywać się od sierpnia aż do końca października tego roku.

 


Zainteresował temat?

2

8


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Tańczący z baranami ~Tańczący z baranami (Gość)21.07.2021 21:52

Boże Ty mój! Boję się już, że otwierając lodówkę zobaczę tam znów facjatę ziemby. Ten aparatczyk robi coś oprócz pozowania do zdjęć?

60


R2D2 ~R2D2 (Gość)22.07.2021 12:05

Dlaczego w bibliotece pedagogicznej władze województwa dają kasę organizacjom pozarządowym, a nie dadzą tej (albo innej) kasy na działalność tejże właśnie bibliotece, która im oficjalnie podlega?

20


goœć_  ~goœć_ (Gość)22.07.2021 12:09

rozdawnictwo na imprezy naszych pieniędzy

32


mj ~mj (Gość)22.07.2021 08:08

Ot, takie to są właśnie horyzonty intelektualne ZZ - no, ale to przecież chyba nie dziwi nikogo.

80


Zebranie we wtorek ~Zebranie we wtorek (Gość)21.07.2021 22:49

Członek PiS Zuemba wsparł swohego kokegę z PiS Góreckiego.
Ale numer.

101


Irek ~Irek (Gość)21.07.2021 18:56

Zz co to za gajerek? Nie masz lepszego?

60


Stary Lepiecha ~Stary Lepiecha (Gość)21.07.2021 21:26

Mgr Wiączek uprawia popularne sporty.

10


Walki waldi ~Walki waldi (Gość)21.07.2021 18:58

Organizacji pozarządowych od czapy się namnożylo. A ludzie umierają i nimi nie ma kto się zająć. Szczególnie na nowotwory. Ale lans musi być na byle czym

60


Milord ~Milord (Gość)21.07.2021 13:22

Jednym się zabiera, a innym się rozdaje i tylko tyle potrafią ?

80


ochhhh ~ochhhh (Gość)21.07.2021 16:58

Piknik 40 tys. zł., przegląd 40 tys. zł., rozumy wam poodbierało, tyle ludzi chorych, kalekich bez wsparcia a wy dajecie organizacjom pozarządowym. Najniższa miesięczna emerytura to około 1 tys. zł., za to 40 tys. emeryt musi żyć ponad półtora roku.

102


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat