Wojewoda wydał specjalne rozporządzenie w sprawie ASF

Łódzki Urząd WojewódzkiRegion Piątek, 02 lipca 2021789225
Wojewoda Łódzki wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń m.in. na terenie powiatu piotrkowskiego. W obszarze zapowietrzonym, na którym występuje ASF znalazła się Grabina Wola z gm. Czarnocin. Poza tym opublikowano listę wsi i sołectw na ziemi piotrkowskiej zagrożonych występowaniem afrykańskiego pomoru świń. Są wśród nich miejscowości w gminach Grabica, Moszczenica i Czarnocin.
fot. pixabay.com / Alexas_Fotos

W treści rozporządzenia w punkcie 1. czytamy, że w związku z wystąpieniem ogniska afrykańskiego pomoru świń w miejscowości Kruszów(gm. Tuszyn, powiat łódzki wschodni) określa się obszar zapowietrzony, na którym występuje afrykański pomór świń.

 

Wśród wymienionych miejscowości wymienionych jako zapowietrzone znalazła się jedna z terenu powiatu piotrkowskiego. Jest nią Grabina Wola znajdująca się w gminie Czarnocin. 

 

W punkcie 2. rozporządzenia wojewody określone zostały gminy i miejscowości zagrożone wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń. Poniżej publikujemy te, które znajdują się na terenie powiatu piotrkowskiego. 

  • gmina Czarnocin: Abram, Rzepki-Lesisko, Bieżywody, Biskupia Wola, Budy Szynczyckie, Ciepłuch, Czarnocin, Dalków, Krzyżówka, Ochota, Ostrówek, Parcela, Ruta Żeromska, Rzepki, Szynczyce, Szynczyce-Parcela, Tychów, Wola Kutowa, Zamość, Zamość-Kolonia Druga, Zawodzie, Rzepki Szlacheckie, Rzepki Włościańskie, Stara Wieś, Zamość-Folwark, Zamość-Kolonia Pierwsza,
  • gmina Grabica: Bleszyn, Dziwle, Grabica-Kolonia, Lubonia, Lutosławice Rządowe, Lutosławice Szlacheckie, Majdany, Majdany-Kolonia, Maleniec, Niwy Jutroszewskie, Żeronie, Kolonijka, Dziwle-Parcela,
  • gmina Moszczenica: Dąbrówka, Gościmowice-Stara Wieś, Gościmowice Drugie, Gościmowice Pierwsze, Pieńki, Pieńki Sierosławskie, Podolin, Podolin-Baniuch, Podolin-Kolonia, Podolin-Parcela, Podolin-Psia Górka, Podolin-Stara Wieś, Podolin-Zorek, Rękoraj, Rękoraj-Kolonia, Sierosław, Srock, Srock Prywatny, Srock Rządowy, Kolonia Srock.

W dalszej części rozporządzenia zostały wymienione obostrzenia oraz nakazy i zakazy wprowadzone na obszarach zapowietrzonych i zagrożonych ASF. Pełną treść rozporządzenia można znaleźć w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Mariya W ~Mariya W (Gość)03.07.2021 14:13

Powinni powybijać te wszystkie świnie. Przynajmniej nie byłoby wszechobecnego smrodu

27


Kazik ~Kazik (Gość)06.07.2021 21:01

No to widzita chłopy PIS wykańcza was powoli i skutecznie

21


go?ć_ddd ~go?ć_ddd (Gość)04.07.2021 10:48

Po Uszczynie chodzą siostry źródelne. Zaglądają ludziom przez furtki, wytykają paluchami i plotkują o tych ludziach. Proszę poszczuć je psami. Wszystko na mój koszt.

11


łosiedlowy łoś ~łosiedlowy łoś (Gość)03.07.2021 00:10

Akurat ta władza wśród chłopków miała największe poparcie. A było chłopkom masowo zagłosować na Konfederację, to nie mieliby dzisiaj takich problemów. Chłopki muszą wreszcie zrozumieć, że te wszystkie akcje z ASF czy ptasią grypą to akcje polityczne, które nie mają nic wspólnego z sytuacją epidemiczną. Po prostu przychodzą instrukcje, gdzie ma być stwierdzone "ognisko epidemii", no i masowo się "utylizuje" inwentarz. Chodzi o utworzenie rynku zbytu dla drobiu i trzody chlewnej z innych krajów. Ot, kurczaki dojadą z Izraela, a świnie z Danii czy Niemiec. To oczywiście rozwiązania przejściowe, po prostu hodowla ma u nas zostać wygaszona wcześniej, niż gdzie indziej. Rozwiązanie docelowe to jedzenie robactwa zamiast mięsa, bo grupa wpływowych psychopatów ubzdurała sobie, że jedząc mięso "zabijamy planetę". Sprzedajni politycy chodzą krótko na smyczy tych psychopatów, więc przyszłość rysuje się w gównianych barwach.
Jeśli faktycznie pojawiłby się w chlewach ASF, to do "utylizacji" powinny iść wyłącznie padłe świnie, tymczasem "profilaktycznie" zabija się wszystkie świnie ZDROWE. Co najciekawsze, to mięso świni z ASF nadaje się do jedzenia przez ludzi, bo nie stanowi źródła zarażenia dla człowieka, zwłaszcza, że nikt w Polsce nie jada wieprzowiny na surowo, tylko jest poddawana obróbce cieplnej (gotowanie, smażenie, pieczenie). Dlaczego zatem świnie są zabijane, a potem palone? Nawet na karmę dla zwierząt nie pójdą. Jeśli ktoś myśli, że to działanie wynika z troski władzy o nasze zdrowie, to jest po prostu dęty frajer.

91


ROLNIK ZAŁAMANY ~ROLNIK ZAŁAMANY (Gość)03.07.2021 14:47

jak posłucać w tv to mają same sukcesy w walce z asf,a za tydzień jak ogłoszą nowe strefy to cała polska w nich będzie z wyjątkiem śląska i pomorza .ale tam już dawno nie ma chodowli.

50


RolnikPiotrkowski ~RolnikPiotrkowski (Gość)02.07.2021 21:17

Panie Terka, teraz czas na Pana i kolegów, może jeszcze AgroUnia...DZIAŁAJCIE!!!

50


asf ~asf (Gość)02.07.2021 21:03

Kilkadziesiąt lat temu był w Polsce ASF - pomór świń, zabijano wtedy tylko chore świnie, nie wywożono ich poza gospodarstwo, tylko w zakażonym gospodarstwie była kwarantanna, maty, płyny do dezynfekcji, z pomorem szybko się uporano.

70


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)02.07.2021 22:34

Jedyny ratunek to powstanie na wzór Jakuba Szeli może ich ostudzić

40


Fer ~Fer (Gość)02.07.2021 22:15

Zrujnuje PIS całą gospodarkę

61


byczek ~byczek (Gość)02.07.2021 21:39

Kiedyś zarówno rolnik jak i reszta społeczeństwa miała więcej do powiedzenia a teraz każdy skacze jak pierwsze skrzypce zagrają... A mówią że Korea Północna to komunistyczny kraj...wypisz wymaluj za kilka lat Polska jak nic się nie zmieni... niedługo będziemy się bali obejrzeć za siebie.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat