Włamywacze w rękach policjantów

PolicjaTomaszów Sobota, 04 września 202141393
Kryminalni z tomaszowskiej komendy, zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież z włamaniem do jednego z domów . Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów, które sprawcy zdążyli zastawić w lombardzie. Mężczyzna w wieku 42 lat i 37-letnia kobieta, usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
fot. pixabay.com

1 września około 8:30 dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do domu. Jak wynikało z informacji przekazanych przez pokrzywdzoną, nieznani sprawcy wyłamali zawiasy w drzwiach do domu i weszli do środka budynku. Skradziony został telewizor, srebrny zegarek, złota biżuteria i mosiężne przedmioty. Złodzieje włamali się jeszcze do komórki usytuowanej na posesji, skąd po uprzednim wyrwaniu drzwi, zabrali rower. Wartość skradzionych przedmiotów pokrzywdzona oszacowała na ponad 3000 zł.

 

Kryminalni, którzy zajęci się sprawą ustalili, że włamania mogli dokonać 37-letnia kobieta i jej 42-letni znajomy. Po kilku godzinach od zgłoszenia, włamywacze zostali zatrzymani.  42 -latek posiadał przy sobie dilerkę z  białym proszkiem, który po zbadaniu specjalistycznym testerem wskazał na  amfetaminę.  Oboje usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

W rozmowie ze śledczymi podejrzani przyznali, że rzeczywiście oni odpowiadają za to włamanie. Tłumaczyli, że zabrane przedmioty sprzedali na złomie  i przypadkowo napotkanym osobom. Część skradzionego mienia, które zastawili w lombardzie została odzyskana. Zarówno 37-letnia kobieta jak i 42-letni mężczyzna byli już wcześniej notowani.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)05.09.2021 17:43

Dlaczego nei pokazuje siętwarzy takich przestępców ??
Byli notowani i z czego żyli na co dzień ?? Jak skomentuje sprawę sędzia sądu, która/który wydawał poprzedni wyrok ?
Chyba Urząd Skarbowy powinien śledzić takie notowane osoby i odpowiednio je nagradzać za posiadania majątku nie adekwatnego do deklarowanych dochodów ...

00


W ~W (Gość)04.09.2021 10:15

Uciąć łapy jak w 1600 roku

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat