Advertisement

Wioślarki po raz pierwszy rywalizowały na ogólnopolskiej arenie

Strefa FM Środa, 27 lipca 201661896
To był premierowy start młodych wioślarek z gminy Rozprza. Trzy zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego REMO Niechcice wzięły udział w Mistrzostwach Polski Młodzików w wioślarstwie, które odbyły się na torze regatowym w Kruszwicy. To był pierwszy start naszych wioślarek na ogólnopolskiej arenie.

Ładuję galerię...

Dziewczęta rywalizowały na dystansie 1500 metrów. Anna Tarnowska z gimnazjum w Gorzkowicach, która popłynęła jedynką, zajęła ostatecznie 14. miejsce, natomiast jej szkolna koleżanka Magdalena Gozdek oraz Patrycja Sośniak z gimnazjum w Rozprzy, które popłynęły dwójką podwójną, zakończyły zmagania na 10. pozycji. Wszystkie trzy należą do kadry województwa łódzkiego młodzików.

 - Klub dynamicznie się rozwija, założyliśmy go w tamtym roku i robimy systematyczne postępy, w tej chwili trenuje już kilkanaście osób, przeważnie są to dziewczynki, kilka znajduje się w kadrze województwa - mówi Lech Pawlak, były zawodnik i instruktor wioślarstwa, a także założyciel klubu z Niechcic.

We wrześniu reprezentanci UKS REMO Niechcice wezmą udział w mistrzostwach makroregionu młodzików, które odbędą się Iławie. Oprócz zawodników z województwa łódzkiego, będą tam rywalizować również młodzi wioślarze z mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.


Zainteresował temat?

4

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goość ~goość (Gość)25.08.2016 15:30

Brawo Panie Lechu!!!

22


serce rośnie ~serce rośnie (Gość)27.07.2016 16:48

Są w kadrze województwa w młodziczkach, a województwo łódzkie to potęga w wioślarstwie. Nie mam nic przeciw wiosłowaniu na poziomie młodzików tylko brak mi zróżnicowania, obok siebie sąsiadują ze sobą dwa artykuły jeden o ekstraklasie piłki ręcznej drugi o młodziczkach wioślarkach, które są bezkonkurencyjne bo jedyne w rejonie Piotrkowa. Takie podawanie sportu powoduje że na koniec roku mniej zorientowana grupa ludzi zagłosuje na najlepszego sportowca, na młodziczkę która zajęła czternaste miejsce a nie piłkarski ręczne które zajęły siódme miejsce w Polsce w dyscyplinie gdzie Polki są czołówce światowej. Też kiedyś byłem młodzikiem na dwudziestym miejscu w kraju w dyscyplinie o niebo bardziej popularnej niż wioślarstwo i nawet przez głowę mi nie przechodziło by równać się w tym czasie z seniorami bo to była i jest przepaść sportowa dla ludzi znających się odrobinę na sporcie..

13


rys ~rys (Gość)27.07.2016 16:10

ladna dziewczyna

31


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat