Wielkie święto plonów w gminie Sulejów

ePiotrkowRegion Niedziela, 15 sierpnia 20211061532
Święto Gminy Sulejów, połączone z Gminnymi Dożynkami, odbyło się w Kłudzicach. Na miejscu setki mieszkańców i przybyłych gości, mogły skosztować potraw, przygotowanych dzięki zebranym plonom, ale też wsłuchać się i podziwiać występy zespołów ludowych. Muzyczną gwiazdą imprezy był Piotr Cugowski z zespołem.

Ładuję galerię...

Na amatorów pysznego jedzenia, czekały liczne stoiska kół gospodyń wiejskich i nie tylko. - Przygotowałyśmy m.in. kapuśniak z prażokami, świeżonkę, pierogi z kapustą i grzybami, własnej roboty ciasto czy własnoręcznie wypiekany chleb ze smalcem i ogórkiem. Cieszymy się, że odwiedzający nasze stoisko, odchodzą stąd zadowoleni - relacjonowały panie z KGW Witów. Na stołach, znalazło się jednak również coś dla fanów słodkości. - Mamy tu przede wszystkim miód z naszej własnej pasieki, która znajduje się w Barkowicach. Oprócz tego, robione na miodzie babeczki oraz ciasto miodowe. Generalnie większość naszych produktów jest właśnie na bazie miodu. Chcemy pokazywać wszystkim, jak ważna jest praca pszczół. Poza tym uświadamiamy, że nazwa naszej miejscowości, wywodzi się właśnie od barci - wyjaśniał pan Krzysztof ze stowarzyszenia "Skrzydlaci Przyjaciele" w Barkowicach.

 

15 sierpnia, przypadało wiele ważnych wydarzeń, a w tym roku jednym z nich było również to w Kłudzicach. - To święto nie tylko samych Kłudzic, ale i wszystkich rolników z naszej gminy. Świętujemy pamiętając, że to także Dzień Zwycięstwa, Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Skumulowały się aż cztery okazje. Gospodarze, którzy przygotowali tę naszą uroczystość, stanęli na wysokości zadania, zrobili to doskonale. Dziękuję wszystkim za ciężką pracę, jaka w tych ostatnich miesiącach została w naszej gminie wykonana i życzę dobrej zabawy - mówił Wojciech Ostrowski burmistrz Sulejowa.

 

- Bardzo się cieszę, że po tak długiej przerwie ponownie możemy się spotkać na takiej imprezie. Gołym okiem widać, że ludzie tego potrzebują. Mamy tu wspaniałe koła gospodyń wiejskich, które przygotowały smaczne posiłki. Ten rok znów przyniósł pogodowe nieprzyjemne niespodzianki, bo choć nie było suszy, do intensywne opady deszczu - a w gminie Sulejów także gradu - sprawiły, że część darów natury została zniszczona. Do tego doszły jeszcze problemy z ASF-em. Mogę zdradzić, że w Sejmie rozpoczynają się pewne rozmowy, które mam nadzieję przyniosą polskiemu rolnikowi dodatkową pomoc - mówił poseł Grzegorz Lorek.

 

 

Rolnikom, za ich pracę dziękował także wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba. - Tradycyjnie, dożynki to wielkie święto rolników, ale dziś już nie tylko. Świętują całe społeczności gmin, na terenie których takie imprezy się odbywają. Tego rodzaju spotkania są organizowane nie tylko po to, by spotkać się w celu podsumowania tego, co działo się w ostatnich miesiącach. To także okazja, by swoje marzenia przekuć w konkretne plany, które zostaną zrealizowane w przyszłości. Rolnicy z województwa łódzkiego, którzy starali się w minionym czasie o to, by plony były jak najlepsze, mogą czuć dzisiaj olbrzymią satysfakcję z dobrze wykonanej pracy.

 

Gwiazdą wieczoru był Piotr Cugowski z zespołem. Po jego koncercie rozpoczęła się dyskoteka "pod chmurką".


Zainteresował temat?

2

11


Komentarze (32)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

nie rolnik ~nie rolnik (Gość)19.08.2021 08:36

Jak to jest? Rolnicy strajkują, narzekają na rząd, że im źle. Organizują strajki, blokują drogi, a tu proszę, na dożynki przyjeżdżają pisiory typu Zięba, Lorek, kaśki i inne wynalazki z pis-u i rolnik głupieje. Biega za nimi, uśmiechy puszcza, rączki podaje, brawa bije, zdjęcia sobie z nimi robi itd... . O co w tym wszystkim chodzi? Po co nam blokują drogi, jak ich taką miłością z burmistrzem darzą !!!!!!

61


My, naród ~My, naród (Gość)16.08.2021 21:19

Na ukończenie i tak w sumie bezsensownej kładki brakuje ponoć 470 tysięcy. I roboty stoją. A my tu dyskotekę sobie urządzamy za 120 tysięcy...

101


Dyzio ~Dyzio (Gość)17.08.2021 15:16

Przestańcie cenzurować wpisy, niech się ludzie prawdy dowiedzą

40


Baas ~Baas (Gość)16.08.2021 21:52

Wielki to był cyrk a nie dożynki. Rolników prawie nie było tylko lans pisowskich polityków

100


Monsignore ~Monsignore (Gość)16.08.2021 14:24

Gdybym wiedział,że będą tam takie osobistości jak przepiękne sołtyski z Kłudzic i z Koła,no i swoją dostojnością zaszczycił zebranych pan Z.uwielbiający lans przy każdej nadarzającej się okazji,to bym nawet na pieszo w ramach pielgrzymki do Kłudzic poszedł. Tym bardziej,że pokazał się też tam wielebny z Włodzimierzowa.Wielka szkoda,że nie opublikowaliście zdjęcia stojących obok siebie wspomnianych sołtysek.Po prostu dziewuchy miód-malina. Pan Marek Obszarny z portalu Piotrków Trybunalski nasze miasto pl.sfotografował je,lecz osobno,ale dobre i to.No i druga szkoda,że nie było szprycowania. Ktoś ze służby zdrowia przegapił taką okazję,bo z pewnością byłoby wielu chętnych na to dobrodziejstwo.

34


Lokals ~Lokals (Gość)16.08.2021 18:36

Rolnikom bieda a władza pisowska się bawi za nasze

81


Żenada ~Żenada (Gość)16.08.2021 18:34

Przecież ziemby nie było na mszy ani ceremonii dożynkowej. Jakieś manipulacje widzę

60


goœć_ben ~goœć_ben (Gość)16.08.2021 17:20

Miałem taką małą nadzieję, że w związku ze świętem 15 sierpniem radni powiatowi z naszej gminy wpłyną na odpowiednie służby, aby z drogi powiatowej i chodnika Sulejów -Podklasztorze został usunięty piach po zimie. Chyba za dużo jednak wymagam. Kiedyś było czyściej.

71


ciekawy ~ciekawy (Gość)15.08.2021 23:51

Kiedy odbędzie się Biesiada Rycerska na Podklasztorzu?

64


goœć_ ~goœć_ (Gość)16.08.2021 13:04

masakra a wody brak

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat