Więcej za ciepło, mniej za hulajnogi, czyli "Kronika trybunalska"

Region Sobota, 18 września 20210 1555
Piotrkowianie korzystający z karty mieszkańca mogą już korzystać z hulajnóg elektrycznych z 15% zniżką! Poinformowali o tym podczas specjalnego briefingu prezydent Krzysztof Chojniak i przedstawiciele firmy Blinkee City. Jak zauważył jeden z satyrycznych portali: 15% mniej za hulajnogę, 35% więcej za ciepło – można? Można.
fot. ppixabay.com

Kronika trybunalska (i nie tylko)...z przymrużeniem oka

 

„Nowoczesność inspirowana tradycją” to hasło tegorocznej edycji Forum Promocji Województwa Łódzkiego, które odbyło się w Wolborzu. Wykład inauguracyjny wygłosił Krzysztof Ibisz, co pozwoliło portalowi epiotrkow dać tytuł: „Krzysztof Ibisz promuje łódzkie”. Ludzie dzielą się na tych, którym podoba się obecna postawa i wygląd pana Krzysztofa oraz tych którzy woleli go, kiedy prowadził „Czar par” i był starszy.

 

Pod siedzibą piotrkowskiej Biblioteki Pedagogicznej odbyło się „Pożegnanie lata z doradcą zawodowym”. Podczas wydarzenia zainteresowani mogli dowiedzieć  się o szansach i zagrożeniach współczesnego rynku pracy, a także  jaka kariera będzie dla nich najlepsza. Doradzali  eksperci piotrkowskiego Oddziału Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej oraz partnerów inicjatywy. W skrócie chodzi oto, by uniknąć znanego schematu: podstawówka, liceum, studia, by potem codziennie  zadawać pytanie: z frytkami czy bez?

 

 

W budynku II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczął się remont. Uczniowie i nauczyciele muszą pracować poza budynkiem szkoły - w czterech różnych miejscach. Ktoś powie: dlaczego dopiero teraz ten remont? A ktoś inny odpowie: nie można było remontu rozpocząć wcześniej, bo wtedy jerzyki miały okres lęgowy i nie wypadało im przeszkadzać.

 

 

Piotrkowianin Wojtek Baranowski znany także jako Baranovski zadebiutował  w nowej roli. Wystąpił bowiem w komedii „Teściowie" w reżyserii Kuby Michalczuka. Na planie spotkał się z gwiazdami polskiego kina: Mają Ostaszewską, Marcinem Dorocińskim, Izabelą Kuną i Adamem Woronowiczem. Film to szalona opowieść o weselu po odwołanym ślubie , gdy wszystkim puszczają hamulce, a zespół gra w najlepsze. Jak ulał pasuje piosenka Wojtka pt. „Dym”.

 

 

W przedostatnią sobotę odbyły się wybory władz Polskiego Stronnictwa Ludowego w województwie łódzkim. Prezesem partii w naszym regionie ponownie został wybrany Dariusz Klimczak. Na posła PSL zagłosowało 86% delegatów. Trwają poszukiwania pozostałych 14%.

 

 

Fundacja Miasto Kotów zaczęła przygotowania do zimy. W przedostatnią niedzielę 20 wolontariuszy budowało budy dla wolnożyjących kotów w naszym regionie. Pojawiają się pewne niewielkie, bo niewielkie, ale jednak wątpliwości: czy  koty wolnożyjące będą chciały zmienić tryb życia i zamiast żyć sobie wolno zamieszkać w budach, jak również czy budy to nie są przypadkiem pomieszczenia przeznaczone bardziej dla psów?

 

 

 

Uczniowie, nauczyciele i cała społeczność piotrkowskiego III Liceum Ogólnokształcącego we wtorek (7 września) obchodziła 212. urodziny swojego patrona, czyli poety z okresu romantyzmu i wieszcza narodowego Juliusza Słowackiego. Z przyczyn obiektywnych  na imprezie zabrakło samego patrona.

 


Zainteresował temat?

0

4


Komentarze (0)

Komentowanie zostało wyłączone.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat