Warszawska Orkiestra Sentymentalna zagrała dla piotrkowian

Strefa FM Piątek, 11 września 202037516
Melodie polskiej przedwojennej rewii i kabaretu wybrzmiewały dzisiaj na Placu Pofranciszkańskim w Piotrkowie. Na scenie przy Mediatece 800-lecia, przed piotrkowską publicznością, zaprezentowała się Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

Ładuję galerię...

Wśród wykonywanych utworów pojawiły się między innymi takie tytuły jak: „Panama”, „Hokus pokus”, „Czarna sukienka” czy „Bez przerwy śmieję się”. Urozmaicony repertuar artystów łączył w sobie styl i ponadczasowy urok, dodając odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej. - To nasze ulubione międzywojenne piosenki taneczne, czyli fokstroty, walce i tanga, a nawet poleczki. Jako grupa jesteśmy zauroczeni tym, co te piosenki niosą. Staramy się zachować ich charakter, do tego warto podkreślić wyjątkową warstwę tekstową - mówi Gabriela Mościcka z Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Wacław Ościenny ~Wacław Ościenny (Gość)12.09.2020 14:44

Pan/Pani ~ap, nie do końca zrozumiała o co mi chodzi. Niniejszym uzupełniam swój komentarz. -Koncert niewątpliwie był świetny, bo orkiestra jest rewelacyjna. Tylko dlaczego na widowni brak ludzi młodszego pokolenia. Przyczyn może być wiele, a wśród nich wymienię: niewystarczająca informacja medialna, emigracja zarobkowa młodszego pokolenia, nepotyzm organizatorów (wejściówki dla "swoich"), ale także ograniczona edukacja kulturalna młodzieży, za co odpowiedzialne winny być placówki kultury działające w mieście. Jeśli ich rolę w dużej części przejmuje kościół, co "widać słychać i czuć" /kadzidło?:-)/. Oczywiście muzyka sakralna jest świetna i pisana była często przez geniuszy. Wspomnieć tylko należy, że np. Mozart pisał dla dworu cesarskiego i dla kościoła. Od jednego zależał Jego status materialny, a drugi zaspokajał Jego ambicje. Dziś instytucji mających wpływ na kształtowanie percepcji kultury jest więcej, przynajmniej teoretycznie. Miałbym w stosunku do nich trochę większe oczekiwania. I nie chodzi o mnie - chodzi o młodych.

51


ap ~ap (Gość)12.09.2020 09:08

Goście i inni ościenni schowajcie swoje komentarze w d..ę. Koncert bardzo urokliwy. Należało przyjść posłuchać, wcześniej przeczytać regulamin dotyczący uczestnictwa i się zwyczajnie zastosować. Pisarzy czekających na potknięcie nie brakuje. Zróbcie coś sami, może potraficie lepiej, szybciej, więcej , taniej itp. i też to zostanie docenione.

65


- ~- (Gość)12.09.2020 07:19

Po co pisać że coś się odbędzie,jeszcze by ktoś przyszedł.Lepiej po fakcie.

53


Wacław Ościenny ~Wacław Ościenny (Gość)12.09.2020 00:10

Zainteresowanie publiczności wali po oczach. No, chór kościelny to nie był. A szkoda...

15


gość ~gość (Gość)11.09.2020 22:09

A później będą płakać ze wirus że zakażone. Te emerytki nie wiedzą że maseczki się zakłada. Kto to zorganizował i nie przestrzega zasad epidemicznych.

06


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat