Wakacyjny festyn plenerowy tym razem na dziedzińcu muzeum

ePiotrkow Piątek, 19 lipca 201939015
Na dziedzińcu piotrkowskiego Muzeum odbył się w czwartek kolejny wakacyjny festyn rodzinny. Dla uczestników jak zawsze przygotowano mnóstwo atrakcji. Oprócz gier sportowych i zręcznościowych, były też zabawy na popularnych „dmuchańcach”, a także warsztaty oraz konkursy plastyczne.

Ładuję galerię...

Najmłodsi mogli spróbować sił w poszukiwaniu zaginionego skarbu, samodzielnie ozdobić królewską koronę. Chętni uczestniczyli też w warsztatach rękodzieła i kolorowaniu portretów królewskich. Nie zabrakło też osób zainteresowanych wakacyjnymi stylizacjami fryzjerskimi i letnimi tatuażami. Zarówno starsi, jak i młodsi uczestnicy próbowali sił w królewskiej mennicy, gdzie samodzielnie można było wybić pamiątkową monetę. Dodatkową atrakcją okazały się drewniane ławki z podobiznami królów, wykonane podczas tegorocznego pleneru rzeźbiarskiego upamiętniającego 500-lecie zakończenia budowy pałacu zygmuntowskiego, przy których chętnie fotografowali się uczestnicy festynu. Dużym zainteresowaniem zarówno młodszych, jak i starszych uczestników cieszyły się spotkania z policjantkami i strażakami, którzy zapewnili dodatkowe atrakcje.

 

Festyn zorganizowany został przez piotrkowskie Muzeum dzięki wsparciu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach „Kampanii społecznej na rzecz rodziny”. Wsparcie w organizacji tej edycji festynu zapewnił Ośrodek Sportu i Rekreacji i Miejski Ośrodek Kultury, Komenda Miejska Policji oraz piotrkowska Komenda Państwowej Straży Pożarnej. Kolejny Rodzinny Festyn Plenerowy już za tydzień - 25 lipca (plac przy Mediatece 800-lecia).

 

 

 

(materiały: Muzeum Piotrków) 


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)20.07.2019 13:27

A samolot ciągle wyje

30


gość ~gość (Gość)19.07.2019 11:54

Na czwartej fotce moja kochana zona

00


gość ~gość (Gość)19.07.2019 21:06

Współczuje Pani, że musiała się zająć swoim trzy letnim dzieckiem... zawsze można kupić dmuchańca i nie przychodzić na tego rodzaju imprezy

03


gość ~gość (Gość)19.07.2019 15:54

Fajnie,ze cos robia,ale troche za malo zabaw dla dzieci.Na jedynym dmuchancu po kilkunastu minutach byl taki tlok,ze mniejsze dzieci byly zadeptywane przez wieksze.Moj trzylatek sam zrezygnowal z tej atrakcji i wolal isc na plac zabaw.

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat