W mieszkaniu runął sufit. W środku była 4-osobowa rodzina [AKTUALIZACJA]

ePiotrkow Czwartek, 21 stycznia 201674 24238
W budynku przy ul. Północnej w Piotrkowie w jednym z mieszkań zawalił się sufit. W lokalu przebywała 4-osobowa rodzina.

Ładuję galerię...

Sufit runął w środę ok. godz. 8 rano. - Gdyby nie dziecko, które obudziło się o 6 rano, to byłyby cztery trupy – mówi lokatorka mieszkania, matka dwojga dzieci.

Lokatorzy twierdzą, że z sufitem „coś się działo” już od dłuższego czasu. - Sufit pękał, później zrobiła się taka szczelina, że można było włożyć tam rękę. W poniedziałek zgłosiliśmy to do administracji, powiedzieli, że przyjdą i to zobaczą. Nikt nie przyszedł i nikt niczego nie zobaczył – mówią nam lokatorzy.

Budynek jest w zarządzie Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Administrator budynku nie chciał udzielić nam komentarza w sprawie.

- Było to zdarzenie nieoczekiwane. Pierwszy sygnał lokatorzy dali w poniedziałek. Przeprowadziłam rozmowę z administratorem, rzeczywiście za późno zadziałał. Będziemy zastanawiać się nad wyciągnięciem w związku z tym konsekwencji - przyznała prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego Elżbieta Sapińska. - Nikt nie przypuszczał, że może dojść do pęknięcia belki, budynek jest w dobrym stanie technicznym, są tam stalowe stropy. Na przestrzeni kilkudziesięciu ostatnich lat takie zdarzenie nigdy nie miało miejsca. Prawdopodobnie była to wada materiałowa, czy były jeszcze jakieś czynniki, będziemy to sprawdzać. Zostanie wykonana ekspertyza, która wyjaśni, co było przyczyną tego zdarzenia.

 

Do lokalu zastępczego zostały przewiezione meble poszkodowanej rodziny. Tymczasem strop w budynku przy Północnej będzie naprawiony. - To wszystko potrwa 2 – 3 miesiące, ale jest prawie pewne, że ta rodzina będzie mogła wrócić do swojego mieszkania, bo budynek jest w dobrym stanie.


Zainteresował temat?

11

0


Komentarze (74)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

lokooo ~lokooo (Gość)22.01.2016 23:07

do -chemik życzę ci z całego serca abyś nigdy w swoim życiu nie zaznał biedy aby cię nigdy nie dopadł żaden nauk żebyś żył w dobrobycie itd ale pamiętaj jedno nie tacy jak ty kończyli na śmieciowisku i nikomu nigdy nie mów kim jest bo jak utoniesz w syfie wtedy zrozumiesz jak na innych mówiłeś a jesteś taki sam człowiek jak każdy niczym się nie różnisz niczym

50


Ptb ~Ptb (Gość)21.01.2016 15:19

Pani prezes sapinska umie tylko ponizac ludzi a przecież siedzi na d*** za nasze pieniądze ciekawe jak by tak miała 1200 i musiała utrzymać 3 dzieci i zrobić opłaty to by się zesrala dlatego już dawno powinni ja wywalić że stanowiska bo nie powinna się na nim wogole znaleźć

140


chemik ~chemik (Gość)22.01.2016 08:02

Wiecie - to jest śmieszne. Czysto postawy roszczeniowe. Daj, daj, dawaj!!! Ile rodzin z tych slamsów nie płaci, pomimo tego, że czynsze są groszowe? Ile osób tam nie pracuje, bo od pracy są frajerzy? ~97-??? ich broni - przecież oni są bez wykształcenia i zawodu.... A g... to kogo obchodzi. Trzeba było się uczyć, a nie od małego odwiedzać sklepy z kapslowanymi winami, a normalnych ludzi mieć za frajerów. Mi w domu jak coś się zepsuje, nie biegnę do administratora, sam na wszystko zapracowałem i sam za wszystko płacę. Druga sprawa, że większość forsy wyłudzonej od miasta i nas - podatników i tak w tych slamsach idzie "na przelew".
Jest to czyste pasożytnictwo. Leniwce i pijaczki do roboty!!!

1113


penzellll ~penzellll (Gość)22.01.2016 23:01

do

00


Lusia ~Lusia (Gość)22.01.2016 19:25

Tak samo bedzie na lodzkiej 12 pan dolny umie sciagac z blokow czynsz i oszukiwac czekamy na nastepna tragedie

20


Rozbawiony ~Rozbawiony (Gość)22.01.2016 15:51

Hahaha zule alkoholicy a magisterke sobie kupili. Za co za puszki czy na pande uzbierali? .Czlowieku Zastanow sie co piszesz

11


Do chemika ~Do chemika (Gość)22.01.2016 14:56

Posluchaj zalosny czlowieku w slamsach to sie chyba wychowales stary pierniku skoro taki obeznany jestes. Bo to ze ktos mieszka w kamienicy nie czyni z niego pijaka. A znajomi ktorzy mieszkaja w tej kamienicy studiowali dziennie i maja na to dokument. Pracuja inie chodza do mopsu po zasilki. A jak na kogos kto ma magistra to twoje slownictwo jest bardzo u ubogie. A to lyknij jabola to chyba od taty sie nauczyles za mlodu :D

13


Harry ~Harry (Gość)22.01.2016 13:14

Chyba przydała by się wizyta prokuratora by sprawdzić administrację i zarząd

70


Me ~Me (Gość)22.01.2016 12:31

Ciężko mi się czyta te niektóre komentarze ale prawdę o TBS znają wszyscy. Mieszkałem tam przez wiele lat i wierzcie mi doprosić się o cokolwiek pana Dolnego graniczy z cudem. Szczęście w nieszczęściu że nikomu nic się nie stało.

80


Z życia wzięte ~Z życia wzięte (Gość)22.01.2016 09:11

Chyba śmiech 2-3 miesiące naprawa.Niech wezwą ekipę ,,Nasz nowy dom' z Katarzyną Dowbor ,to remont zrobią w 4-5 dni.

91


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat