W Łódzkiem przebudują drogi za 300 milionów złotych, jaka część tej kwoty trafi do Piotrkowa i powiatu?

ePiotrkowRegion Wtorek, 26 lutego 20194 3939
W bieżącym roku przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury zarezerwowali na modernizację dróg w naszym województwie prawie 300 milionów złotych. Pieniądze mają pochodzić z założonego niedawno Funduszu Dróg Samorządowych, w ramach którego budowane, przebudowywane lub remontowane mają być m.in. drogi lokalne i mosty.
W Piotrkowie Trybunalskim jedną z najbardziej zniszczonych dróg jest ul Roosevelta, może wreszcie uda się ją przebudować?

W ramach zadań jednorocznych dla naszego województwa zarezerwowano 239 162 980,35 zł. Natomiast na zadania wieloletnie, których realizacja może się rozpocząć w tym roku, przeznaczono w 2019 roku 58 911 214,68 zł. O konkretnych kwotach poinformowała m.in. posłanka z naszego okręgu Anna Milczanowska.

 

 

21 lutego uzgodniono plan finansowy Funduszu Dróg Samorządowych, przedstawiciele poszczególnych miast, powiatów i gmin muszą teraz opracować projekty poszczególnych inwestycji, które później zweryfikuje wojewoda. Dofinansowanie ze środków FDS na zadania powiatowe i gminne będzie uzależnione od dochodów jednostek samorządu terytorialnego: im niższy dochód własny, tym większa wartość dofinansowania, które będzie mogło wynieść nawet 80% kosztów realizacji zadania. Ponadto z FDS finansowane będą także zadania wieloletnie, co pozwoli na realizację większych inwestycji, które dotychczas były przez samorządowców odkładane.

 

Niedługo dowiemy się, które drogi na terenie Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego zostaną wyremontowane dzięki dotacji z FDS.


Zainteresował temat?

4

3


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

tu_ten ~tu_ten (Gość)27.02.2019 15:07

Mieszkańcy Kisiel koło Rozprzy z utęsknieniem już chyba od 20 lat, czekają na modernizację drogi do wsi. Chodzi o 0,8 km od Magdalenki i 0,8 km do samej wsi i jeszcze z drugiej strony dosłownie kawałek do Pieniek. W tej chwili mamy już koniec zimy - i jak zwykle ta droga to jedno wielkie klepisko. Panie wójcie czekamy - kasa jest trzeba się tylko o nią postarać. https://www.epiotrkow.pl/news.php?url=Mieszkancy-wsi-Kisiele-chca-utwardzenia-drogi,24652#

30


Aldona ~Aldona (Gość)27.02.2019 12:03

Pani poseł Radziszewski obiecywała wielokrotnie most przez Pilicę do Skotnik to może teraz to załatwi z PISem.

40


Sulejów ~Sulejów (Gość)26.02.2019 18:41

a w Sulejowie może będzie kładka .... hihihi

80


pasażerka ~pasażerka (Gość)26.02.2019 17:16

Ile ja już słyszałam pięknych słów na temat poprawy stanu dróg, aż głowa pęka, a wystarczy przejechać Wolborską, czy zatrzymać się na parkingu przed Szpitalem na Rakowskiej czy przed Przychodnią na Wolborskiej i wtedy wszystko jasne, że słowa jak ptaki wirują po niebie.

110


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat