ARTYKUŁ SPONSOROWANY

W jakich sytuacjach przydaje się lokalizator GPS?

Czwartek, 25 października 2018
Większości z nas lokalizatory GPS kojarzą się wyłącznie z nawigacją samochodową. Jednak obecnie, to tylko jedno z możliwych zastosowań, tego niezwykle praktycznego urządzenia! Jesteście ciekawi w jakich codziennych sytuacjach możecie z niego skorzystać?

Czym jest lokalizator GPS?


Zanim zaczniemy wymienić wszystkie zalety i zastosowania lokalizatora GPS warto jest poznać jego historię i to w jaki sposób on działa. A więc, tak jak zresztą większość urządzeń, których używamy na co dzień, tak i to powstało po to, aby służyć celom wojskowym (do śledzenia okrętów podwodnych) Z czasem jednak, ich niesamowita precyzja i skuteczność, znalazła zastosowanie w innych gałęziach gospodarki. Dzięki czemu, obecnie wiele osób z powodzeniem, stosuje je zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

 

W jaki sposób działa lokalizator GPS? Każde z tych urządzeń posiada wbudowany moduł GPS, który namierza wybrany obiekt przy pomocy satelity. Najczęściej umieszczony on jest we wnętrzu pojazdu, telefonu, czy innego przedmiotu. Wszystkie, niezbędne informacje na temat jego położenia, trafiają przez sieć na serwer, gdzie odpowiednio opracowane przekazywane są właścicielowi lokalizatora GPS.

 

W jakich sytuacjach przydaje się lokalizator GPS?


Zakup lokalizatora GPS może okazać się bardzo dobrym pomysłem ponieważ wykorzystać go można w wielu najróżniejszych sytuacjach, jakich? Już przedstawiamy:

 

Do odpowiedniej organizacji pracy


Prowadząc swoją firmę, trzeba mieć wszystko pod pełną kontrolą. Dotyczy to również posiadanych samochodów - należy monitorować zużycie paliwa, czy wydajność pracowników. Śledzenie bez lokalizatora GPS tego, do jakich celów w czasie trwania dnia pracy, wykorzystywane są firmowe auta, jest raczej niemożliwe. A wielu pracowników, często wykorzystuje służbowe pojazdy, do załatwiania swoich prywatnych spraw. Zakup urządzenia umożliwia również analizę takich czynników optymalizujących koszty jak: długość trasy i liczbę postojów.

W asortymencie jednego z największych w Polsce sklepów detektywistycznych AlfaTronik można znaleźć bogatą ofertę lokalizatorów samochodowych. Dużą popularnością cieszy się np. bezabonamentowy lokalizator GPS FIX-2, który obecnie jest w promocyjnej cenie 250,00 zł. Udostępnia on lokalizację w czasie rzeczywistym, a informacje przesyła bezpośrednio na stronę internetową lub telefon.

 

Do zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i najstarszym członkom rodziny


Zarówno nasze najmniejsze pociechy jak i rodzice, czy dziadkowie, w podeszłym wieku, potrzebują znacznie więcej uwagi. Są bardziej bezbronni i narażeni na niebezpieczeństwo. Szczególnie kiedy zajmuje się nimi wynajęta przez nas opiekunka. W takim wypadku nigdy nie można mieć pewności, co do szczerych intencji takiej osoby i tego czy nie narażamy w ten sposób naszych najbliższych na niebezpieczeństwo. Również więcej troski z naszej strony wymaga osoba, u której pojawiły się objawy demencji, czy też Alzheimera.

 

Lokalizatory GPS w AlfaTronik zmniejszą ryzyko ich zaginięcia. Dla dziecka idealnym rozwiązaniem może okazać się lokalizator w breloku Qstarz BT-Q1300S, który będzie można przypiąć np. do jego plecaczka. Natomiast w przypadku osoby starszej, bardzo dobrze sprawdzi się lokalizator GPS w smartwatch'u, który posiada funkcję komunikacji głosowej i tekstowej, dzięki czemu możemy podsłuchać co dzieje się w jej otoczeniu. Również jest on dodatkowo wyposażony w pulsometr, monitor snu, krokomierz, czujnik upadku i przycisk SOS (dzięki któremu możliwe jest szybkie połączenie z numerem alarmowym, w przypadku napadu lub złego samopoczucia).

 

Do monitorowania położenia naszych czworonożnych pupili


Będąc właścicielem czworonożnego pupilka doskonale wiemy, ile stresu może kosztować jego niespodziewana ucieczka. Czasami ciężko jest zapanować nad energicznym pieskiem, czy kotkiem. Jednak dzięki lokalizatorowi GPS będziemy zawsze dokładnie wiedzieć, gdzie przebywa w danym momencie nasze zwierzątko. W sklepie AlfaTronik znajdziemy obrożę z GPS, dzięki której będziemy znali bieżącą pozycję pupila z dokładnością do 5 metrów.

Jak widać lokalizatory GPS mogą w znacznym stopniu ułatwić życie, a przy okazji sprawić, że nasi najbliżsi będą dzięki nim znacznie bezpieczniejsi.


Zainteresował temat?

1

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat