Advertisement

W gminie Gorzkowice powstają nowe dworce

Strefa FMRegion Sobota, 13 marca 2021725426
Dwa nowe dworce kolejowe powstają na terenie gminy Gorzkowice. Jeden w samych Gorzkowicach, a drugi w Wilkoszewicach. Realizacja tych inwestycji jest na bardzo zaawansowanym poziomie i już niebawem okoliczni mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych obiektów.

Nowe dworce w Gorzkowicach i Wilkoszewicach zostały zaprojektowane jako proste, parterowe budynki, co zdecydowanie ułatwi korzystanie z obiektu osobom z niepełnosprawnościami. Będą także tablice dotykowe z planami obiektu, które ułatwią poruszanie się po nich i orientację osobom niewidzącym i niedowidzącym.

Na nowo zostanie zaaranżowany teren wokół budynków. Ważnym elementem obu inwestycji jest montaż miejsc rowerowych. W Gorzkowicach będzie ich 42, natomiast w Wilkoszewicach aż 48. Przy obu dworcach powstaną także parkingi z miejscami postojowymi dla osób niepełnosprawnych i dużych rodzin.

- W Gorzkowicach zostały zakończone roboty związane z wykonaniem elewacji z cegły klinkierowej w obrębie wieży oraz przeszkleń wiaty dla podróżnych. Zaawansowane są również roboty instalacyjne. Obecnie trwają prace wykończeniowe, a niebawem rozpoczną się prace przy układaniu nawierzchni - mówi Bartłomiej Sarna z Wydziału Komunikacji PKP.

Co ważne, budynek starego dworca w Gorzkowicach stanie się własnością gminy. Są już wstępne plany dotyczące adaptacji tego obiektu. - Chcemy, aby powstała tam izba pamięci, która już wcześniej istniała w Gorzkowicach. To zbiory prywatnego mieszkańca. Niestety sytuacja lokalowa zmusiła nas do wyprowadzenia tej izby z budynku Gminnego Ośrodka Kultury. Jakie byłoby inne przeznaczenie? Na pewno będziemy to konsultować z mieszkańcami - tłumaczy Alojzy Włodarczyk, wójt gminy Gorzkowice.

Z kolei w Wilkoszewicach trwają prace związane z wykończeniem elewacji zewnętrznej budynku. - Układana jest cegła klinkierowa na elewacji wieży dworca. Dobiega końca estetyzacja sąsiadującego z dworcem budynku, w którym znajduje się pomieszczenia dróżnika. Zakończono już ocieplenie budynku oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Niebawem budynek zostanie otynkowany - wyjaśnia Bartłomiej Sarna.
 
Zakończenie prac budowlanych i udostępnienie dworców w Gorzkowicach i Wilkoszewicach podróżnym ma nastąpić w pierwszej połowie bieżącego roku. Koszt budowy każdego z dworców to blisko 4 miliony złotych.

 


Zainteresował temat?

3

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (26)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

MIKIIKIM ~MIKIIKIM (Gość)13.03.2021 12:53

Szkoda tylko że nie po tej stronie torów co trzeba ten dworzec wybudowali :-)

70


Dworzec Gorzkowice ~Dworzec Gorzkowice (Gość)20.04.2021 16:55

Jaki dworzec to wiata na rowery. Stary to dworzec i poczekalnia ze wszystkimi bajerami ,wystarczyło remont zrobić.Chyba że dla wedkarzy bo jak deszcz spadnie to wkoło można ryby łowić.!

20


EP97300 ~EP97300 (Gość)16.03.2021 09:17

Do goœć_epi:
Częstochowa - w Częstochowie.
Włoszczowa - we Włoszczowie.
Czaisz?
Smutne, że aż 3 osoby publicznie przyznały się do swojej niewiedzy.

50


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)13.03.2021 08:50

Nic tylko maczał w tym palce jakiś Bajtek z pisu. Pamiętam bardzo dobrze ( chyba już jestem stary), jak jeden p oseł z pisu, trochę lat temu, zarządził nowoczesny dworzec we Włoszczowej, gdzie zatrzymuje się nawet Pindolino (w Piotrkowie jest to niemożliwe). Ba, ten poseł miał taką siłę rażenia, że nawet po śmierci bardzo dobrze ustawił przyszłość wszystkim swoim żonom. A złośliwi mówili że podobno był chromy.

145


Gościnna ~Gościnna (Gość)14.03.2021 21:46

Prawda jest taka że ta stacja powinna nazywać się Gościnna od miejscowości w której leży to obszar miejscowości Gościnna... Co nie zmienia faktu że inwestycja jest tak potrzebna jak zającowi dzwonek... O pomstę do nieba prosi Straz pożarna budynek który remont widział ostatnio chyba przy dobudowywaniu drugiej sali.... Szkoda gadać.. Gościnna zawsze jest pomijana u wójta Gorzkowic bo przecież mało z Nas osób na niego głosowało więc po co tam cokolwiek robić...

30


Niko ~Niko (Gość)13.03.2021 12:04

Czyli Gorzkowice będą miały lepszy dworzec niż Piotrków Tryb.

105


Kazik ~Kazik (Gość)13.03.2021 09:56

Dworzec owszem ale dla kogo teraz ludzie pociągami nie jeżdżą raz to za drogo a po drugie gdzie do pracy tym dojedziesz jak rozkład jest taki ,żeby Kowalski nie mógł dojechać do tej pracy

81


gosc2 ~gosc2 (Gość)13.03.2021 17:32

Gorzkowice to rozumiem ale żeby budować dworzec za 3,5 mln w Wilkoszewicach. Ile osób tam wsiada, czy nie lepiej wyremontować, byłoby taniej i wystarczyło na remonty pozostałych stacji w kierunku Piotrkowa. Najbardziej potrzebne są porządne parkingi przy stacjach.

110


hgfhg ~hgfhg (Gość)14.03.2021 14:06

Tak się bawią, tak się bawią - PISmądrale! Za 3,5mln taka chatka??? Ma rozmach. Teraz wiem dlaczego Jarkowi nie starczyło kasy na mieszkaniaPLUS i wygania ludzi do lasu. Nigdy PIS i PO. Szukajcie partii narodowej.

31


Kleks ~Kleks (Gość)13.03.2021 16:24

W żadnym wypadku,komu to potrzebne?

51


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat