W Woli Krzysztoporskiej przejdziemy kładką nad A1

GDDKiARegion Czwartek, 29 kwietnia 20213 4212
Kolejny obiekt na budowanej autostradzie A1 na odcinku pomiędzy Piotrkowem, a Kamieńskiem zostanie oddany to użytku w czwartek w godzinach południowych. Będzie to kładka dla pieszych w Woli Krzysztoporskiej. Z kolei w piątek przejedziemy nowym wiaduktem na węźle „Kamieńsk”.
zdjęcie poglądowe// archiwum ePiotrkow // fot. Budimex

 

- Nowy obiekt, spełniający wszystkie wymagane obecnie normy i w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, zastąpi starą kładkę, która zostanie rozebrana. Prace rozbiórkowe rozpoczną się po długim weekendzie i będą prowadzone w tali sposób, aby nie utrudniać przejazdu budowana trasą – informuje Maciej Zalewski z Generalne Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.


Natomiast w piątek (30 kwietnia) do ruchu zostanie oddany wiadukt na drodze wojewódzkiej 484: Bełchatów - Kamieńsk. Obiekt będzie częścią powstającego węzła „Kamieńsk”. - Dzięki niemu kierowcy poruszający się na tej trasie przejadą nad budową bez konieczności pokonywania ronda, a więc długiego oczekiwania. Również jadący powstającą autostradą, będą dzięki temu mogli płynniej pokonać skrzyżowanie obu tras – wyjaśnia rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA.


Nowy wiadukt posłuży także pieszym, ponieważ został on wyposażony w chodnik, który posłuży do wygodnego przejścia nad teren budowy.


Zainteresował temat?

6

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Damian ~Damian (Gość)30.04.2021 10:35

Wiadukt otwarty, fakt została sygnalizacja i zwężki na obu końcach ale już nie blokuj się ronda na A1.

40


222 ~222 (Gość)29.04.2021 14:31

Super wydarzenie miesiąca. A kiedy w Rokszycach nowo wybudowany z podatków mieszkańców gminy Dom Ludowy po świeżym remoncie zacznie normalnie funkcjonować. Oczywiście nie mam tutaj na myśli aktualnej sytuacji związanej z zagrożeniem epidemiologicznym. Chodzi np. w dalszym ciągu o nienaprawione usterki. np. klimatyzacja za ....... zł.

43


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat