W Wolborzu świętują 100. urodziny! [FOTO]

ePiotrkowRegion Sobota, 02 października 202122190
Liczne gratulacje i prezenty, a przede wszystkim znamienici goście uświetnili obchody 100. rocznicy powstania Towarzystwa Sportowego Szczerbiec w Wolborzu. Wielu byłych i obecnych działaczy zostało przy tej okazji uhonorowanych odznaczeniami sportowymi. Prezentem, który bardzo ucieszył wszystkich związanych z klubem, było oddanie do użytku nowoczesnego budynku, w którym znalazły się m.in. funkcjonalne szatnie czy sala konferencyjna z tarasem.

Ładuję galerię...

O modernizację i rozbudowę obiektów na stadionie Szczerbca zabiegał m.in. burmistrz Wolborza. 

Stulecie naszej drużyny to niesamowita chwila. Szczerbiec nie przestał działać choćby na chwilę, a zawodnicy spotykali się nawet w czasie wojny. Dodatkowo mamy jeszcze ten budynek, który na pewno będzie bardzo ważnym miejscem dla sportowców. To podniesie poziom komfortu w przygotowaniach piłkarzy do ważnych spotkań.

- powiedział nam  Andrzej Jaros, który zdradził przy okazji, że jego marzeniem jako kibica, jest awans Szczerbca do czwartej ligi.

 

W czasie uroczystości odsłonięto tablicę pamiątkową: Stadion Miejski im. Karola Bińka, piłkarza TS Szczerbiec Wolbórz, prezesa klubu w latach 1981-2005, zasłużonego dla wolborskiego sportu.

To bardzo wzniosła chwila dla mnie i mojej mamy. Świętujemy dzisiaj wszyscy wielkie chwile, bo uhonorowanie w ten sposób taty pozostawi po nas pamiątkę, a nazwisko Karola Bińka już trwale będzie się kojarzyć z tym miejscem. Gdy miałem 14-15 lat razem z tatą wylewaliśmy fundamenty pod wówczas jeszcze niezmodernizowany obiekt. On współtworzył ten klub i zawsze dbał o to, by zawodnicy i wszyscy inni uczestniczący w życiu sportowym miasta, mieli jak najlepsze warunki do działania. Ja sam też grałem przez 10 lat dla Szczerbca, a z perspektywy czasu widzę, że nasi dzisiejsi ligowi rywale są bardzo mocni.

- relacjonował w rozmowie z ePiotrkow.pl Arkadiusz Biniek, syn patrona wolborskiego stadionu.

 

Świadomość tego, jak ważne dla rozwoju całej polskiej piłki jest szkolenie młodych zawodników w małych lokalnych klubach, mają przedstawiciele władz Polskiego Związku Piłki Nożnej. 

Stuletnich klubów w Polsce mamy naprawdę niewiele. Dzisiaj w przemówieniach padały nazwy Widzewa czy ŁKS-u, ale wiemy, że w ich przypadku występowały różne zawirowania, przez co ciągłości działania nie było. To jest piękna tradycja i coś, co budzi szacunek. Wyrazy uznania należą się również za to, że Szczerbcu pamięta się historii, ale żyje się przyszłością.

- mówił Adam Kaźmierczak, wiceprezes PZPN do spraw piłkarstwa amatorskiego. -  Ostatnio robiliśmy analizę, z której wyniknęło, że większość zawodników trafia do reprezentacji Polski, zaczynając swoje kariery właśnie w takich niewielkich klubach jak Szczerbiec. Dlatego należy im się wsparcie, a ja jako osoba zajmująca się właśnie futbolem amatorskim, będę się starał wprowadzić pewne zmiany, by usprawnić współpracę wojewódzkich związków piłkarskich z władzami centralnymi - dodał Adam Kaźmierczak.

 

O tym, że to wielka chwila nie tylko dla wolborskiego sportu, przekonywał Adam Kołodziejczyk prezes zarządu Szczerbca Wolbórz. - To wielkie święto dla całej naszej gminy. Obchodzimy swoje stulecie a przy okazji mamy piękną uroczystość przekazania nowoczesnego obiektu, który będzie dla nas stanowił potężne zaplecze w walce o sportowe cele. Z tego miejsca korzystają nie tylko mieszkańcy samego Wolborza, ale także sąsiadujących w miejscowości. Bardzo się cieszymy z tego rozwoju. Jeśli chodzi o infrastrukturę, to jesteśmy przygotowani nawet na trzecią ligę. Nam na tę chwilę marzy się awans do ligi czwartej. Jesteśmy jednym z najmłodszych zespołów w klasie okręgowej. Niewykluczone, że jeszcze w tym sezonie nie uda się tego zrobić, ale będziemy się o to starać, bo mieszkańcy i nasi kibice na pewno zasługują na to, by Szczerbiec ten awans wywalczył.

 

Z okazji jubileuszu zespół Szczerbca Wolbórz został uhonorowany Złotą Odznaką PZPN. Doceniono także poszczególnych działaczy i sportowców, którzy również otrzymali pamiątkowe odznaczenia.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat