W Sulejowie rozbudują plażę za wojewódzkie pieniądze

ePiotrkowRegion Niedziela, 22 sierpnia 2021577915
W tym roku popularna sulejowska plaża przy ul. Taraszczyńskiej jest zamknięta z powodu prac, związanych z pogłębianiem Pilicy, ale w przyszłym sezonie będzie ponownie dostępna i zyska zupełnie nowe oblicze. Urząd Gminy w Sulejowie otrzyma 80 tys. złotych dotacji z Urzędu Marszałkowskiego na zagospodarowanie tego terenu.

 

Umowę dotyczącą wsparcia przez wojewódzki samorząd rozbudowy infrastruktury turystycznej przy ul. Taraszczyńskiej podpisali wicemarszałek województwa łódzkiego, Zbigniew Ziemba i burmistrz Sulejowa, Wojciech Ostrowski. Jest to największa dotacja przyznana w ramach wojewódzkiego programu „Infrastruktura Turystyczna Plus”.


- Nie mam wątpliwości, że to dobry pomysł oraz projekt i głęboko wierzę w to, że zostanie dobrze zrealizowany. To zadanie realizujemy w tym roku po raz pierwszy, w tej edycji chcieliśmy dać możliwość rozwoju infrastruktury turystycznej w obrębie dwóch rzek: Pillicy i Bzury. Nie ma wątpliwości, że gmina Sulejów oraz Środkowe Nadpilicze to zielona płuca naszego regionu, to miejsce, gdzie chętnie wypoczywamy, a coraz więcej osób się tutaj osiedla. Chcemy polepszać jakość życia mieszkańców, a takie projekty na pewno w tym pomogą – podkreśla wicemarszałek Ziemba.


W ramach tej inwestycji zostanie wyrównany teren plaży, powstaną parkingi oraz zostaną rozstawione stojaki na rowery, wiaty, ławki, kosze na śmieci, tablice z oznakowaniem szlaku i oświetlenie, wykorzystujące odnawialne źródła energii.


- Najpierw jednak trzeba wydobyć piach z dna rzeki. Priorytetem pogłębiania Pilicy nie jest rozwój turystyki lecz bezpieczeństwo miasta, dlatego mieszkańcy pogodzili się z tym, że w tym roku nie będą mogli wypoczywać na plaży przy ulicy Taraszczyńskiej, ale za to w przyszłym roku będzie tam więcej miejsca. Bardzo się cieszę i dziękuję przedstawicielom samorządu województwa łódzkiego za wsparcie – mówi burmistrz Ostrowski


Sulejowscy urzędnicy podkreślają, że będą zabiegać o pieniądze na realizację podobnych projektów w innych częściach gminy.

 


Zainteresował temat?

1

5


Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

 gosc ~ gosc (Gość)22.08.2021 13:30

A dlaczego nie podano ile dołoży gmina. Cichutko o ujęciu wody w Uszczynie. Wkrótce będzie zima to problem wody na boczne tory.

81


Staś kurator ~Staś kurator (Gość)23.08.2021 10:39

A nauczycielom to co zabrali to już oddali ? Czy dług rośnie ?

43


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)23.08.2021 08:21

Rychło wczas panie burmistrzu ...

10


jdr ~jdr (Gość)23.08.2021 07:27

Jeśli ta plaża ma wyglądać tak jak na tym projekcie to po prostu jakieś jaja.
Parking na max 10 samochodów, 10 rowerów. Plaża na kilka kocyków, ławki dla 10 osób.
Chyba w Sulejowie mieszka więcej osób chcących wypocząć nad wodą? Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce na Polance była piękna plaża, ludzi tłumy. Były kawiarnie, lodziarnie. Dookoła las. Mnóstwo młodych ludzi. Pamiętam jak przyjeżdżaliśmy co tydzień na Polankę wypoczywać i zażywać kąpieli. A teraz co?
Ma pan panie burmistrzu jakieś propozycje lepsze od tej opisanej wyżej?

131


Qwdx ~Qwdx (Gość)22.08.2021 13:23

Y powiem tak pierwsza wysoka woda i nie będzie tego

82


byczek ~byczek (Gość)22.08.2021 14:16

Spora ta plaża tak na 15 osób

70


Jarosław ~Jarosław (Gość)22.08.2021 12:14

Koniec PiS to koniec Burmistrza.Musi nosić parasol Antoniemu ale i tak droga S12 gdzieś w lewituje w popisach oratorskich wszystkich Pisowcowych p osłów

128


ratownik 1 ~ratownik 1 (Gość)22.08.2021 12:06

I kolejne utopione pieniądze. A kto rozliczy pana burmistrza za forsę zmarnowaną na tzw. miejsca wodowania kajaków? Po dwóch latach nie ma po tych cudnych inwestycjach żadnego śladu, a kosztowały olbrzymie pieniądze...

112


go?ć_dziki ~go?ć_dziki (Gość)22.08.2021 11:48

Etam za swoje gminne haha

20


Moszczenicanin ~Moszczenicanin (Gość)22.08.2021 11:46

A w piotrkowie rozbuduja śmierdzące słoneczko

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat