W Ręcznie sportowo i rodzinnie

Strefa FMRegion Niedziela, 06 października 201951543
Około 700 osób wzięło udział w projekcie "Sportowa rodzina", który w niedzielę odbył się w Ręcznie. Był Nordic Walking, biegi sztafetowe, rzuty do celu i wiele innych sportowych konkurencji. Poza tym, uczestnicy mogli wziąć udział w wykładach tematycznych dotyczących żywienia czy posłuchać występów lokalnych zespołów.

Ładuję galerię...

-To jest taka inicjatywa samorządu województwa łódzkiego, która pozwala realizować pomysły mieszkańców. W ubiegłym roku przygotowaliśmy bardzo podobny projekt dla seniorów. Ponieważ został on bardzo dobrze przyjęty przez mieszkańców postanowiliśmy to kontynuować, a nawet poszerzyć. W tym roku w naszym projekcie uczestniczą już całe rodziny- powiedział Marek Mazur, przewodniczący Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Łodzi - Chodzi nam przede wszystkim o to, aby zintegrować mieszkańców, żeby mogli się spotkać i spędzić wspólnie czas. Oprócz tego jest to doskonały sposób, aby zachęcić ludzi do uprawiania sportu - dodaje. 

 

Program spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem mieszkańców - Moim zdaniem tego typu spotkania to świetny pomysł. Dzięki temu możemy się integrować z mieszkańcami i to jeszcze w tak aktywny sposób. Ja uprawiam sport właściwie od dziecka. Wcześniej głównie grałam w piłkę nożną, natomiast teraz postawiłam na Nordic Walking. Bardzo się cieszę, że w tym roku projekt został poszerzony i biorą w nim udział również dzieci - powiedziała mieszkanka Ręczna.

 

-Ja przyszłam tutaj, aby wziąć udział we wspólnym spacerze. Uważam, że to świetny pomysł, aby poprawić swoją kondycję i popracować nad sylwetką. Moim zdaniem w tego typu projektach najważniejsze jest to, że ludzie się spotykają i mogą ze sobą porozmawiać, a przy okazji zrobić coś dla swojego zdrowia - dodaje pani Wioletta.

 

Podczas spotkania każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Oprócz sportowych konkurencji, był poczęstunek, wykłady tematyczne dotyczące np. redukcji masy ciała czy fundamentów rozwoju tkanki mięśniowej w organizmie człowieka. Na scenie pojawiła się również Kapela Spod Dębu.

 

 


Zainteresował temat?

0

4


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

cwaniak z miejskiej gazowni ~cwaniak z miejskiej gazowni (Gość)06.10.2019 18:24

Ziemba był ?

32


gość 1 ~gość 1 (Gość)06.10.2019 17:57

Szkoda,że Ziemby nie było.

22


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat