W Radiu Strefa FM o LGBT

Strefa FMKraj Wtorek, 18 sierpnia 2020138 5857
Komu przeszkadzają osoby ze środowiska LGBT? Dlaczego na niektórych tęcza działa niczym płachta na byka? No i czemu zdarzają się prowokacje inspirowane przez jednych (LGBT) lub drugich (narodowców)? Na te i inne pytania odpowiadali słuchacze w Magazynie Magiel na antenie Radia Strefa FM.

Jak zwykle opinie słuchaczy były podzielone. - Niech tym osobom spod znaku flagi tęczowej ich guru, pan Rabiej, postawi w Warszawie pomnik, do połowy żeby był mężczyzna, a od góry kobieta i niech sobie przychodzą, protestują. A od katolików to im wara - to jedna z opinii. Kolejna była zupełnie inna. - Osoby LGBT są znieważane, przestała obowiązywać w Polsce kultura szanowania jednostki, chodzi w zasadzie o wszystkie mniejszości.


Prowadzący zapytali też przedstawicieli zantagonizowanych środowisk m.in. posła Konfederacji Roberta Winnickiego (Ruch Narodowy). - To agresywny, skrajnie lewicowy ruch, który chciałby postrzegać człowieka tylko z perspektywy między kolanami a pępkiem postulujący rewolucję światopoglądową, zawłaszczający sobie przestrzeń publiczną. Najpierw mówią o tolerancji, potem żądają o akceptacji a na końcu mówią o afirmacji. Przesuwa się horyzont. Jak ujawnił znany seksuolog profesor Lew - Starowicz w tej chwili trwają prace nad tym, aby z pobudek politycznych czy ideologicznych zmieniać podejście środowisk medycznych i nie traktować tego, że pan się przebiera w ciuszki pani jako zaburzenia tylko jako jedną z możliwości do wyboru. Ta ideologia ma określone skutki także w obszarze medycyny i to należy napiętnować i z tym walczyć.

 

posłuchaj 

 

O oczekiwaniach środowiska LGBT mówił z kolei Dominik Kuc, aktywista społeczny z Warszawy. - Nazywanie nas podludźmi i niższą cywilizacją to jest nic innego jak język faszyzmu. Domagamy się równych praw i szacunku dla osób LGBT. W Polsce zdecydowanie ich nie ma. Przestępstwa homofobiczne nie są objęte oddzielnym paragrafem, także nie ma praw pozwalających na zawieranie małżeństw czy związków partnerskich. Chodzi także o brutalność policji w stosunku do aktywistek czy aktywistów LGBT. Naszym zdaniem dwa miesiące aresztu dla Margot jako środka zapobiegawczego, a nie wykonania kary to jest absurd.

 

posłuchaj 

 

Magazynu Magiel mogą Państwo słuchać od poniedziałku do piątku od 7:30 do 10:00. Skrót programu po 16:00.

 

 


Zainteresował temat?

6

16


Komentarze (138)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)18.08.2020 11:12

Ci których szkalujecie homofobicznymi hasłami to też dzieci, które poszukują swojej tożsamości.
Banda faszystów vs osoby, których w tym kraju niewiele osób broni. Łatwo walczyć ze słabszymi prawda? Nie macie za grosz wstydu.

611


gość ~gość (Gość)18.08.2020 10:33

Po pierwsze tęczy w to nie mieszajcie.. Pajace z lgbt maja inne kolory niz tęcza. Radzę doczytac niz pisac artykuł o tym.

94


gość ~gość (Gość)18.08.2020 11:19

Żyj i pozwól żyć innym.
Co was interesuje ich orientacja?
Jedyny słuszny sposób na życie to wasz? Nie, dziękuję.

96


gość ~gość (Gość)18.08.2020 10:32

lgbt won z Piotrkowa!!!!!!!@

149


hhg ~hhg (Gość)18.08.2020 10:53

dlaczego narodowcy ? nigdy nie byłem narodowcem a narzucanie mi i mojej rodzinie durnych i głupich ideologi uważam za szkodliwe ,dlatego mimo że daleko mi do narodowców -tutaj ich POPIERAM w całej rozciągłości

144


gość ~gość (Gość)18.08.2020 11:11

Czy wiadomo ile mieli lat

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat