W Piotrkowie też policzą bezdomnych

ePiotrkow Poniedziałek, 28 stycznia 20192 3923
W nocy z 13 na 14 lutego w całym kraju odbędzie się ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych. Celem jest poznanie skali bezdomności w Polsce. Badanie przeprowadzane jest co dwa lata. W Piotrkowie Trybunalskim zajmą się tym m.in. strażnicy miejscy i pracownicy MOPR.
fot. policja

Dane pozyskane w trakcie badania mają pomóc w kreowaniu lokalnej polityki społecznej, np. w ustaleniu liczby placówek udzielających schronienia. Sprawne przeprowadzenie badania wymaga zaangażowania wielu służb: pracowników policji, straży miejskiej, pogotowia ratunkowego, centrum zarządzania kryzysowego, ośrodków pomocy społecznej, placówek noclegowych, organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą osobom bezdomnym. - Mam informację z MOPR, że w tym tygodniu odbędzie się spotkanie pracowników socjalnych ze służbami. Będziemy omawiać szczegóły akcji – mówi Jacek Hofman, komendant Straży Miejskiej w Piotrkowie. - W ubiegłym roku polegało to na wspólnych patrolach w godzinach popołudniowych i wieczornych, pewnie w tym roku będzie tak samo.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)28.01.2019 08:17

Jak zajmuje się Straż Miejska i MOPR, t9 dlaczego na zdjęciu wodze napis policja.

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat