W Grabicy wybrali najładniejszy wianek świętojański

ePiotrkowRegion Środa, 24 czerwca 202028903
Tuż przed najkrótszą nocą w roku (Nocą Kupały) w gminie Grabica rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy wianek.

Ładuję galerię...

- Ta zbliżająca się wyjątkowa noc była doskonałym pretekstem, by na naszej terenie gminy zorganizować konkurs na najpiękniejszy wianek, nawiązujący do dawnych tradycji – mówi wójt Krzysztof Kuliński, który przewodniczył jury konkursowemu.

 

Jury oceniało estetykę, dobór materiałów, samodzielność wykonywania, zaangażowanie i oryginalne podejście do tematu. Wręczenie nagród odbyło się 23 czerwca w Gminnym Centrum Kultury w Grabicy.

 

Najpiękniejszy wianek zrobiła Dorota Tomaszewska. Kolejne miejsca zajęły: Joanna Pudeł, Ewa Maciaszczyk, Anna Derendarz. Poza tym w konkursie wyróżniono zespół Grabiczanie.

 

 

 

 

(materiały: Urząd Gminy w Grabicy) 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

nnn. ~nnn. (Gość)25.06.2020 07:11

Dawno ,dawno temu jeszcze gdy biskupów w Polszcze nie było działo się tej nocy działo. Wiele rzeczy dziewoje traciły, co w sumie tamtej Polszcze pomogło. Ale była ona /Polska/ mniej patriotyczna. No może nie w Grabicy bo tej jeszcze wtedy nie zbudowano.

00


amela123 ~amela123 (Gość)24.06.2020 17:22

najladniejszy wianek to ma chyba ta w czarnej sukience

00


gość ~gość (Gość)24.06.2020 17:01

Brawo ePiotrków wreszcie prawidłowe nazwanie tej nocy! Noc Kupały a nie przywłaszczanie i wymyślanie nocy świętojańskiej.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat