W Bogusławicach rywalizowali podczas zawodów w powożeniu

ePiotrkowRegion Wtorek, 23 listopada 202118151
W miniony weekend (20 - 21 listopada) Stado Ogierów w Bogusławicach gościło zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali w ramach halowych zawodów w powożeniu. W dwudniowych zmaganiach, będących pierwszą eliminacją trwającego aż do marca cyklu, brały udział zarówno zaprzęgi jedno-, jak i parokonne. Osoby powożące startowały w kilku kategoriach oraz konkurencjach, a dodatkową atrakcję zawodów był specjalny nocny konkurs.

Ładuję galerię...

 

Weekendowe wydarzenie było I Eliminacją cyklu zawodów o Halowy Powożeniowy Puchar Stada Ogierów w Bogusławicach i Stajni Qando w Jeżowie 2021/2022.


Pierwszy dzień rywalizacji upłynął na rywalizacji zaprzęgów podczas próby ujeżdżania, a w drugi zawodnicy brali udział w konkursie zręcznościowym, połączonym z elementami maratonu kombinowanego. Łączny wynik poszczególnych zaprzęgów z obu konkurencji zadecydował o klasyfikacji końcowej bogusławickich zawodów.

 

Klasa D-1

1. Adam Rak (Bonito) - SJ Napoleońska Zagroda

2. Hubert Kozłowski (Conversano Caviar) - TKJ Garbówek

3. Jagoda Karpińska (Ławrow) - SLKS Książ


Kategoria D-2

1. Dariusz Bajer (Jasper, Ideaal VS) - TKJ Garbówek

2. Tadeusz Andrys (Rewir, Bastion) - Stowarzyszenie Rancho Rubin

3. Hubert Kozłowski (Michel, Bady) - TKJ Garbówek

 

Klasa P-2

Sebastian Cichocki (Grom, Warga) - Stowarzyszenie Rancho Rubin


Dodatkowo po zakończeniu pierwszego dnia zmagań o Puchar Stada Ogierów w Bogusławicach i Stajni Qando w Jeżowie, 10 zaprzęgów wystartowało w tradycyjnym konkursie nocnym.


klasa D-1

1. ANDRYS Tadeusz ( Artysta )

2. ANDRYS Tadeusz ( Malibu )

3. KOZŁOWSKI Hubert ( Conversano Caviar )


Klasa D-2

1. KOZŁOWSKI Jacek ( Juzandro, Tanos )

2. GAWROŃSKI Dawid ( Nixon ,Parduc )

3. FULARCZYK Aleksander ( Erbas, Elect Me Okydo )

 

IV Eliminacja, która będzie jednocześnie finałem całych zawodów odbędzie się w dniach 12-13 marca 2022 roku. Gospodarzem wydarzenia będzie oczywiście Stado Ogierów w Bogusławicach.

 

Honorowy patronat nad całym halowym cyklem objął starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak oraz burmistrz Wolborza Andrzej Jaros.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kuń który mufi ~Kuń który mufi (Gość)24.11.2021 19:13

To ile było zaprzęgów, sportowców i koni w poszczególnych konkurencjach i kategoriach? Bo z tej notki nic nadal nie wiem, oprócz trzech pierwszych miejsc, a i to nie wiadomo z jakich klubów i miast byli.

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat