Uwaga mieszkańcy – ostatnie dni zbiórki odpadów gabarytowych!

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 20 lipca 20208 5880
Od 6 lipca br. trwa nieprzerwanie zbiórka gabarytów od mieszkańców gminy Sulejów. Zgodnie z podpisaną na początku maja umową pomiędzy Gminą Sulejów a firmą ENERIS Surowce Oddział w Tomaszowie Mazowieckim, bieżący odbiór odpadów wielkogabarytowych i elektrośmieci jest pierwszym z zaplanowanych dwóch na ten rok. Stąd codziennie w dni robocze w godzinach od 6 do 18 odpady te są zbierane trzema specjalistycznymi samochodami.

Zgodnie z zapisami w umowie, odbierane są odpady wielkogabarytowe inne niż niebezpieczne, które nie mieszczą się w pojemnikach, m.in.: meble, wózki, wykładziny, dywany, okna, ceramika sanitarna, opony z samochodów osobowych, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Co ważne ­- odpady takie jak: pokrycia dachowe eternitowe, opony od maszyn rolniczych i samochodów ciężarowych, odpady budowlane czy poremontowe, części samochodowe, nie należą do grupy gabarytów i w ramach realizowanej usługi nie mogą być odbierane.

 

 
Firma ENERIS Surowce prosi o wystawianie odpadów na jeden dzień przed zaplanowaną zbiórką. Ze względów bezpieczeństwa, meble i oddawany sprzęt powinny być kompletne, a np. zbite szyby czy wystające druty nie mogą stwarzać zagrożenia dla odbierających je pracowników.

W ciągu zaledwie 14 dni prowadzonej obecnie zbiórki, firma ENERIS Surowce odebrała 124,7 ton mebli i wyposażenia mieszkań oraz 19,42 ton opon, a także 14,12 ton elektroniki, co łącznie daje 158,24 ton odpadów. Szacunkowa średnia miesięczna zbieranych odpadów w ramach zbiórki z 2018 roku utrzymywała się na poziomie ok. 30 ton miesięcznie! To pokazuje ogromną potrzebę realizacji podobnych akcji.

 
Jednocześnie ENERIS Surowce przypomina, że każdy mieszkaniec ma możliwość przekazania odpadów gabarytowych, poremontowych i pobudowlanych do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (tzw. PSZOK). O zasady funkcjonowania PSZOK można pytań w Urzędzie Gminy w Sulejowie.


Więcej informacji na temat harmonogramu ostatnich dni zbiórki odpadów gabarytowych można uzyskać pod numerem telefonu: 601 384 734. Kolejna zbiórka

planowana jest jesienią 2020 r., mieszkańcy będą informowani o niej za pośrednictwem mediów.

 

 

Firma ENERIS
ENERIS to ogólnopolska firma działająca w obszarze ochrony środowiska specjalizująca się w budowie oraz eksploatacji infrastruktury z zakresu gospodarki odpadowej, wodno-ściekowej oraz nowoczesnej energetyki. Naszym głównym celem jest redukcja poziomu zanieczyszczenia otaczającego nas środowiska – powietrza, wody i ziemi. Angażujemy się i posiadamy potencjał do budowy i finansowania efektywnych i innowacyjnych rozwiązań dedykowanych dla indywidulanych potrzeb gmin i przemysłu. Podstawą jest konsolidacja rozproszonych do tej pory zasobów i środków służących ochronie środowiska.

 
W 2015 roku w skład Grupy ENERIS weszła spółka ENERIS Surowce S.A., która jest kontynuatorem działalności Veolia Usługi dla Środowiska, jednej z największych w Polsce firm działających w sektorze gospodarki odpadami oraz większościowym udziałowcem m.in. Altvater Piła. Następnie do Grupy dołączyły firmy: ENERIS Recupyl – lider recyklingu baterii i akumulatorów oraz ENERIS Proeco - zarządca Instalacji Termicznego Odzysku Odpadów Niebezpiecznych w Bydgoszczy. Więcej na: www.eneris.pl

 


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)21.07.2020 15:45

Witów Kolonia czeka na odbior od 14 lipca.Jak poinformowała mnie niezbyt miła pani z urzędu, oni nic do tego nie mają, nie podając numeru do firmy, z którą podpisali kontrakt. Szkoda.. Bo jak płacić to trzeba na czas.

10


gość ~gość (Gość)21.07.2020 10:06

Ja mam zone i tesciowa wielkogabarytowe,gdzie i kiedy wystawic?

00


gość ~gość (Gość)21.07.2020 00:54

U Kwietniowej we Wlodzmimierzowie ul.Polna proszę duży tir całe 20lat.
zbierała. Widik do wgladu na miejscu.
Ps.ciekwe czy wogule ten dorobek zbiersczy odbiorą

20


Kazik ~Kazik (Gość)20.07.2020 20:15

Kasę od nas biorą coraz większą a nie wszystko chcą brać to jak to jest ?

20


gość ~gość (Gość)20.07.2020 19:44

We wlodzimierzowie zbierają od 17lipca, pracownicy firmy jeżdżą w kółko po uliczkach.zostaly opony od samochodów, lodówki i telewizory. Psy porozciagaly śmieci z worków porażka.A za śmieci płacimy więcej niż za prądZastanawiam się gdzie jest Pan burmistrz i radni.

121


gość ~gość (Gość)20.07.2020 17:58

Cały dom można nawet wyrzucić.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat