Urząd Marszałkowski przeznaczy pieniądze z Unii Europejskiej na walkę z epidemią

ePiotrkowŁódzkie Piątek, 10 kwietnia 202015 3827
Województwo łódzkie, jako jedno z trzech pierwszych w kraju otrzymało formalną zgodę na wykorzystanie wcześniej zaplanowanych na inne cele środków do walki z epidemią koronawirusa. Pieniądze zostaną przeznaczone na zabezpieczenie życia i zdrowia mieszkańców, sprzęt dla szpitali, środki ochronne dla personelu medycznego i pacjentów oraz pomoc finansową dla firm.
fot. lodzkie.pl

- Kwoty formalnie już zaakceptowane to 110 mln złotych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na zakup aparatury medycznej, sprzętu medycznego, a także środków transportu oraz środków ochrony osobistej dla szpitali i podmiotów leczniczych. Nieco ponad 7 mln złotych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, także na zakup środków ochrony osobistej dla podmiotów leczniczych zaangażowanych walkę z koronawirusem. Blisko 25 mln złotych również ze środków EFS na wsparcie zatrudnienia personelu medycznego walczącego z epidemią - mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

 

Unia Europejska wyraziła także zgodę na przesunięcie około 18,8 mln euro, czyli 81, 9 mln zł, które będzie można przeznaczyć na wsparcie przedsiębiorstw borykających się z problemami wywołanymi epidemią.

 

Jak informuje Urząd Marszałkowski dzięki dobrej współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej, dofinansowanie udało się pozyskać bez udziału środków z budżetu Województwa Łódzkiego, 85% pokryje Unia Europejska, a 15% będzie pochodzić z budżetu państwa.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

burok z piotrkowa burok z piotrkowaranga12.04.2020 09:50

Prywatne osoby sprzęt do szpitali kupują,środki ochrony,respiratory,szwalnie nieodpłatnie maszeczki szyją...a pisowski rząd w marcu rozdał sobie 31 milionów na nagrody !!!!!!!!!!!!!

11


gość ~gość (Gość)12.04.2020 08:39

Nie ma pieniędzy ponieważ PiSbolszewicy nie potrafią rządzić!!! Przeżarli wszystko i rozdali to co zostało. Gdyby gospodyni domowa rządziła w domu tak jak PiSocjalisci lodówka była by pusta, prąd woda gaz poodcinane dzieci bez ubrań i kromki chleba by nie było a mąż by musiał na 3 etatach pracować bo wiecznie by było mało pieniędzy.

42


antys ~antys (Gość)10.04.2020 10:55

Żadna łaska państwo i jego agendy mają obowiązek chronić zdrowie obywateli a w razie konieczności ich leczyć. Szukanie wymówek, tworzenie wyimaginowanych trudności to nie przystoi nawet teoretycznemu państwu.

61


Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)10.04.2020 11:13

Niech Macierewicz i darmozjady plus oddadzą pieniądze na służbę zdrowia i upadające firmy,zwalnianych pracowników, swoją drogą do WYZNAWCÓW co tam PANIE kolejny raz wybuchły tym razem dwie- https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/macierewicz-raport-podkomisji-smole%c5%84skiej-jest-gotowy-by%c5%82y-dwie-eksplozje/ar-BB12oBdd?li=BBr5CAq

33


gość ~gość (Gość)11.04.2020 21:47

Może choć słowo prawdy, że to UE zezwoliła i zasugerowała aby te środki przeznaczyć na walkę koronawirusem?

11


dzidek ~dzidek (Gość)11.04.2020 12:23

łolaboga !!!!

20


antys ~antys (Gość)11.04.2020 10:26

Państwo ma obowiązki wobec obywatela i musi je wypełniać. W tym celu wybrani zostali : parlamentarzyści ,radni rozmaitych szczebli. W tym celu powołana jest Rada Ministrów i wiele innych osób. Jeśli nie potrafią to niech ustąpią, a nie zamiast solidnej ochrony naszego bezpieczeństwa proponują nam wybory.

21


gość ~gość (Gość)10.04.2020 18:07

Bzdura
Pomocy nie na i nie będzie w regionie bo Łódź ją zjada
Jak mają produkować maseczki, rękawiczki jak nie ma komponentów. Firmy stoją a przez to ceny idą w górę

20


wollf ~wollf (Gość)10.04.2020 13:58

gdzie te sirodki pomocnicze dla firm skoro urzad pracy twierdzi ze juz nieprzyjmuje wnioskow bo mial 380tys, i juz rozdal i pytam sie co dalej z nastepnymi wnioskami mysle ze na te wszystkie obietnice rzadu to bendzie potszebna komisia weryfikacyjna ale to wyglada tak jak w filmie czasy sie zmieniaja a Pan zawsze jest w komisi

21


gość ~gość (Gość)10.04.2020 09:08

Unia Europejska nie ma swoich własnych pieniędzy. Jeżeli mówi że da to znaczy że najpierw wam zabierze (podniesienie podatków)

65


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat