Ukraińcy zdominowali Mistrzostwa Świata, które odbyły się w Sulejowie

ePiotrkowRegion Sobota, 14 sierpnia 202134065
Duety Zatylkina i Chernenko wśród pań oraz Tsapkalenko i Poltoratsky wśród panów, sięgnęły po złote medale Mistrzostw Świata Głuchych w siatkówce plażowej, które w sobotę (14.08) zakończyły się w Sulejowie. Ukrainki pokonały w finale swoje reprezentacyjne koleżanki, a Ukraińcy okazali się lepsi od reprezentantów Rosji. Podia uzupełniły Litwinki oraz Czesi.

Ładuję galerię...

Zmagania na terenie sulejowskiego centrum sportów plażowych trwały od poniedziałku. W sobotę nadszedł czas na podsumowanie zmagań. - Cieszę się, że wpadliście na chwilę do Sulejowa. Dziękuję za to, wpadajcie częściej. Jest nam bardzo miło, że mogliśmy przyjąć tak wspaniałych gości, wspaniałych sportowców. Wszystkim gratuluję sukcesów, ale i podjętej walki. Jestem pewien, że wywozicie z Sulejowa miłe wspomnienia i że o naszym mieście, będziecie mówić w swoich ojczyznach. Czekamy na was w przyszłym roku - mówił Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa.

 

Gościem imprezy był też poseł na Sejm RP, Antoni Macierewicz. - Myślę, że podczas olimpiady nikt nie widział tak wspaniałych meczów, jak te, które można było obejrzeć, dzięki wam w Sulejowie. Za to w imieniu Rzeczypospolitej i samego Sulejowa, dziękuję wam i także liczę na to, że będziemy mogli spotykać się częściej. Gratuluję wam sukcesów - powiedział marszałek senior.

 

Organizatorzy, w czasie ceremonii zamknięcia imprezy, wyrazili wdzięczność za pomoc w jej organizacji wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by mistrzostwa stały na najwyższym poziomie. Wśród nich byli sędziowie, wolontariusze oraz miejscy urzędnicy, którzy dbali o to, by uczestnicy mieli zapewnione wszelkie udogodnienia, jakie były im niezbędne do właściwego przygotowania się do kolejnych konfrontacji. Szczególne podziękowania powędrowały pod adresem sztabu kadry polskich siatkarzy. Przekazał je Bartosz Borkowski, dyrektor turnieju i przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie. 


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

jakub ~jakub (Gość)16.08.2021 10:38

moderator nie opublikował mojego wczorajszego wpisu czyżby wstyd.

20


berlusconi ~berlusconi (Gość)15.08.2021 10:35

Mistrzostwa czego?

31


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)15.08.2021 09:32

A Polacy w robocie, nie mieli czasu grać ?
Pan minister Antonio to chyba zostanie za niedługo burmistrzem Sulejowa ...

70


Yarpen ~Yarpen (Gość)15.08.2021 08:22

Idea Turnieju Piękna. Całość Psuje Budowniczy S12 z 6 zdjęcia.

52


Monsignore ~Monsignore (Gość)15.08.2021 04:47

Sądząc po finale mistrzostw nie ma głuchych ludzi w Polsce. No i gitara. Oby tak dalej.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat