Tysiące złotych z województwa na piotrkowski sport

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 10 maja 202119702
64 samorządy z naszego regionu otrzymają dotacje na rozwój infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył na ten cel 4 miliony złotych. Decyzję o podziale środków zatwierdził na ostatniej sesji Sejmik Województwa Łódzkiego. Wśród beneficjentów są gminne samorządy z Aleksandrowa, Rozprzy oraz Woli Krzysztoporskiej.
fot.: pixabay

W powiecie piotrkowskim w ramach programu „Infrastruktura sportowa Plus", zrealizowane zostaną trzy projekty.

  • W gminie Aleksandrów, zaplanowano budowę infrastruktury sportowo rekreacyjnej w Ciechominie.
  • W Stradzewie w gminie Wola Krzysztoporska, powstanie plac zabaw i siłownia zewnętrzna.
  • Przebudowa przyszkolnego boiska sportowego, wraz z budową sztucznej nawierzchni oraz ustawieniem piłkochwytów i oświetlenia, zostanie przeprowadzona w Rozprzy.


Do samorządów powiatu piotrkowskiego trafi tym samym 185 tys. zł. Na konkurs, z całego województwa, wpłynęło 149 wniosków. Przyznane pieniądze mają być wykorzystane do końca tego roku. 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Das ~Das (Gość)11.05.2021 23:13

Układziki. Pieniądze i Stołki dla swoich. Prawdziwe PIS

10


sejmik ~sejmik (Gość)11.05.2021 07:31

A dlaczego nie ma Piotrkowa?
Piotrków ma radnych wojewódzkich jak, np. B. Dróżdż, czy Z. Ziemba (ten akurat z Woli Krzysztoporskiej). Zapomnieli o Piotrkowie, a może antonio zakazał o nim myśleć?

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat